Aktualności21 lipca 2017

Lewandowski z polisą na 80 mln euro

 

Robert Lewandowski wykupił prywatne ubezpieczenie opiewające na sumę 80 mln euro. Polisa ma go zabezpieczyć na wypadek kontuzji i zapewnić rekompensatę za brak wynagrodzenia od klubu – wyjawia Piotr Kazimierski w swoim blogu zamieszczonym na portalu internetowym „Super Expressu”. Dziennikarz wyjaśnia, że zdecydowana większość gwiazd światowej piłki posiada ubezpieczenie gwarantujące ochronę na wypadek urazu kończącego karierę.

Nieodłącznym elementem kariery sportowej jest ryzyko urazu i kontuzji. Zawodowi piłkarze muszą się z nim liczyć, ale mogą przed nim się zabezpieczyć. Takie ubezpieczenie posiada Robert Lewandowski. Piłkarz zdecydował się na polisę, która w przypadku kontuzji zagwarantuje mu wypłatę świadczenia
w wysokości 100% wartości wynagrodzenia zapisanego w umowie z Bayernem Monachium. Kontrakt gwarantuje piłkarzowi zarobki rzędu 20 mln euro rocznie i przewiduje cztery lata współpracy. Oznacza to, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia Lewandowski otrzyma odszkodowanie w wysokości 80 mln euro.

Przykład ubezpieczenia Roberta Lewandowskiego nie jest odosobniony. Zdecydowana większość piłkarzy Bundesligi decyduje się na zakup prywatnego ubezpieczenia zapewniającego odszkodowanie, gdy z powodu kontuzji zakończy się ich kariera. Podobne polisy popularne są również wśród zawodników hiszpańskiej ligi. Dla przykładu, Iker Casillas, były już bramkarz drużyny Real Madryt, ubezpieczał swoje ręce na 7,5 mln euro.

W swoim blogu Kazimierski zwraca też uwagę na zabezpieczanie się klubów na wypadek kontuzji kończącej karierę piłkarza. Tak działa Real Madryt, który według hiszpańskich mediów ubezpiecza zawodników na taką samą kwotę, jaka widniała na umowie o ich transferze do klubu. Najwyższą sumę ubezpieczenia ma polisa Cristiano Ronaldo – jej wartość wynosi 103 mln euro.

Dziennikarz przypomina, że prekursorem ubezpieczeń piłkarskich był gracz Realu, David Beckham. Ubezpieczył się on w jednej z brytyjskich firm
na 148 mln euro. Jak udało się ustalić Kazimierskiemu, w Polsce tego typu ubezpieczenia nie są powszechnie stosowane przez piłkarzy.  

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 grudnia 2014

2014-12-30 Wzrost przychodów UFG

Czytaj dalej
Aktualności 20 grudnia 2018

Zdrowie coraz cenniejsze

Czytaj dalej
Aktualności 1 października 2016

Nowy oddział Superpolisy w Warszawie!

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę