Aktualności22 czerwca 2016

Jak przygotować auto na długą podróż?

 Zbliża się okres wakacyjny. To wyczekiwany przez wiele osób czas urlopów i odpoczynku, który pozwoli naładować akumulatory na kolejną część roku. Dla większości najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wakacyjna podróż własnym samochodem. Przygotowując auto na letni wyjazd, warto zwrócić uwagę na kilka spraw, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz komfortu podczas jazdy.

 

Przygotowując pojazd do wakacyjnych wojaży, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na te elementy wyposażenia, których sprawność ma kluczowe znacznie dla bezpieczeństwo jazdy. Nie można również zapominać o środkach zaradczych, o które zadbać można jeszcze przed wyruszeniem w trasę. 

 

shutterstock_276701681Planując urlop własnym samochodem przede wszystkim należy poświęcić uwagę na sprawdzenie jego stanu technicznego. W pierwszej kolejności, należy zweryfikować poziom płynów eksploatacyjnych – płynu chłodniczego, hamulcowego oraz do spryskiwaczy. Kolejnym ważnym elementem jest zdiagnozowanie kondycji akumulatora, systemu hamulcowego oraz opon, a w szczególności zużycie bieżnika oraz ciśnienie w kołach. Następnie warto sprawdzić poziom oleju silnikowego, to pozwoli zabezpieczyć się przed zarysowaniem silnika podczas podróży. Dla pewności, jeszcze przed wyjazdem, warto wybrać się do najbliższej stacji kontroli pojazdów, aby zbadać pracę silnika, a także działanie skrzyni biegów i zawieszenia.

 

Prócz stanu technicznego warto zadbać o odpowiednie wyposażenie pojazdu. Podczas podróży niezbędne jest posiadanie sprawnej gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego, w pełni wyposażonej apteczki jak również zapasowego koła wraz z podnośnikiem. W przypadku wyjazdów zagranicznych, należy rozeznać się w wymogach wyposażenia pojazdu obowiązujących w kraju docelowym oraz państwach tranzytowych.

 

Niestety nigdy nie możemy być w 100% pewni, że samochód nas nie zawiedzie. Dalego jeszcze na etapie przygotowań do wakacji, warto upewnić się czy posiadamy ochronę assistance. marzec 2015Ubezpieczenie pomocowe może okazać się nieocenioną wartością podczas dalekich podróży, gdy nagle dojdzie do awarii, z którą nie będziemy umieli sobie samemu poradzić. 

 

Przed wyjazdem polecamy także przeczytać nasz poradnik dotyczący ubezpieczenia samochodu potrzebnego za granicą oraz tego, jak się zachować, gdy poza granicami kraju dojdzie do wypadku.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę