Aktualności8 maja 2017

Już ponad 170 tys. kierowców sprawdziło punkty karne

Tylko przez cztery pierwsze dni od uruchomienia e-usługi „Sprawdź swoje punkty karne” ponad 170 tys. kierowców sprawdziło stan swojego konta punktowego – podaje Ministerstwo Cyfryzacji. Dużą popularność usługi wykorzystują oszuści, podszywający się pod rządowy portal. Dlatego przypominamy, że sprawdzenie liczby punktów karnych możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i jest całkowicie darmowe.

Usługa „Sprawdź swoje punkty karne” wystartowała 24 kwietnia. Przez zaledwie cztery pierwsze dni skorzystało z niej ponad 170 tysięcy kierowców. Aby przekonać się, czy nie grozi nam przekroczenie limitu punktów karnych, wystarczy wejść na portal obywatel.gov.pl, logując się do niego za pomocą Profilu Zaufanego (narzędzia do weryfikacji tożsamości obywatela). Następnie w sekcji „Kierowcy i pojazdy” trzeba wybrać zakładkę „Sprawdź punkty karne”. Usługa jest całkowicie darmowa i umożliwia sprawdzenie, gdzie, kiedy i za jakie przekroczenie otrzymaliśmy punkty.

Ze względu na dużą popularność usługi pojawiły się oszuści podszywający się pod portal rządowy. Ministerstwo Cyfryzacji przestrzega, że wszelkie strony www „oferują” rzekome informacje o stanie punktów karnych, w zamian za podanie danych lub wniesienie opłaty, należy traktować z dużą ostrożnością, gdyż może to być próba wyłudzenia danych lub pieniędzy.

Możliwość sprawdzenia online punktów karnych to pierwszy etap programu CEPiK 2.0 prowadzonego przez Centralny Ośrodek Informatyki na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji. Latem przyszłego roku zostaną uruchomione kolejne usługi m.in. możliwość sprawdzenia online szczegółowych informacji o pojazdach czy uprawnieniach do kierowania pojazdami.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy