Blog Ubezpieczeniowy31 maja 2019

Polisa na długi weekend !

Choć majówka już dawno za nami, wciąż czeka nas w tym roku jeszcze aż sześć długich weekendów. Krótkie wypady, na jakie lubią ruszać w tym czasie Polacy, stały się motorem napędowym sprzedaży polis turystycznych. Z pewnością ma na to wpływ rosnąca liczba podróżujących oraz zmieniająca się świadomość osób korzystających z uroków czasu wolnego. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, ile stresu i kosztów może zaoszczędzić kupno ubezpieczenia turystycznego.

 

EKUZ to za mało

W 2018 roku wartość składek za pakiety podróżnych wyniosła 890 mln złotych – według statystyk podwaja się ona co pięć lat. Polacy coraz chętniej zaopatrują się w odpowiednie polisy, nawet w przypadku krótkiego, kilkudniowego urlopu. Bardzo popularnym rozwiązaniem, wybieranym przez osoby podróżujące do innych krajów Unii Europejskiej, była do tej pory karta EKUZ, która uprawnia do skorzystania z bezpłatnej pomocy lekarskiej. Dla wielu osób zakres pomocy oferowanej w jej ramach jest mocno ograniczony, ponieważ potrzeby osób poszkodowanych w innym kraju bywają większe, np. gdy niezbędny staje się transport do Polski.

O ile turyści wybierający się za granicę raczej pamiętają o potrzebie ubezpieczenia, o tyle ci odpoczywający w Polsce często o niej nie myślą. Tymczasem taka ochrona może być niezbędna również w podróży po kraju. Podstawowe polisy oferowane podróżnym w kraju gwarantują m.in. wsparcie finansowe dla poszkodowanych, organizację transportu medycznego, pokrycie części kosztów zakupu i dowozu sprzętu do rehabilitacji czy pomoc w opiece nad dzieckiem w sytuacji, np. gdy rodzic z powodu hospitalizacji będzie niezdolny do jej realizowania.

Podobny zakres pomocy oferowany jest też w ramach polis na wyjazdy zagraniczne. Najchętniej wybierany i najlepiej odpowiadający potrzebom turystów za granicą pakiet obejmuje zazwyczaj koszty leczenia, assistance, OC w życiu prywatnym, NNW i ubezpieczenie bagażu. Podróżując własnym autem warto rozszerzyć ochronę o okresowy assistance zapewniający pomoc techniczną, informacyjną czy dodatkowe świadczenia, np. zakwaterowanie na czas naprawy pojazdu.

Polisy na rosnące wymagania

Ubezpieczyciele nie pozostają w tyle i wciąż odpowiadają na rosnące wymagania klientów. Wybierający aktywny wypoczynek, np. nurkowanie czy wspinaczkę, mogą liczyć na dopasowane dla nich oferty ubezpieczeń obejmujące ochronę sprzętu. Aktywni turyści powinni również zwrócić uwagę na to, by polisa obejmowała koszt ewentualnego ratownictwa, które za granicą jest płatne w 100% przez poszkodowanego. Niektóre towarzystwa oferują włączenie do zakresu kosztów leczenia za granicą, tzw. „klauzuli alkoholowej”, która chroni w przypadku nieszczęśliwego wypadku, np. poślizgnięcia się na basenie i złamania nogi po spożyciu drinka. W sytuacji, gdy pod wpływem alkoholu dojdzie do wypadku lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel sfinansuje opiekę medyczną lub wypłaci odszkodowanie.

Coraz większa popularność ubezpieczeń turystycznych spowodowana jest również ich dużą dostępnością. Polisy najchętniej kupowane są przez Internet na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Na cenę ubezpieczenia składa się wiele czynników: liczba ubezpieczonych osób, kraj wyjazdu, długość pobytu, charakter podróży czy wybrane dodatki. Najczęściej jednak koszty pakietu w podróży dla jednej osoby za granicą wynoszą kilka złotych, natomiast składka dzienna w kraju zaczyna się już od kwoty poniżej dwóch złotych.

Poświęcenie chwili na znalezienie odpowiedniej ochrony na czas wyjazdu pozwoli zatem na poczucie bezpieczeństwa w czasie podróży i pełne korzystanie z uroków relaksowania się w czasie wolnym, a w razie niepożądanych problemów na uzyskanie profesjonalnej pomocy. Odpowiednio dobrana polisa gwarantuje, że nieuregulowane rachunki za leczenie i inne straty finansowe nie będą powracającymi wspomnieniami z wakacji.

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 15 lutego 2019

Polisa na miłość

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 16 października 2014

Spotkajmy się na Targach Franczyzowych w Warszawie

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy