Strefa Agenta26 września 2016

Ubezpieczyciele w raporcie Deloitte „CE TOP 500”

PZU, Ergo Hestia i Warta największymi ubezpieczycielami w regionie – takie wnioski płyną z analizy największych przedsiębiorstw w 18 krajach Europy Środkowej przeprowadzonej przez Deloitte. Z informacji, jakie znalazły się w rankingu „CE TOP 500” wynika również, że Polska zwiększyła swoją reprezentację w zestawieniu firm i niezmiennie utrzymuje pozycję numer jeden pod względem liczby spółek.

Deloitte opublikowało ranking „CE TOP 500”, w którym prezentuje zestawienie 500 największych spółek z regionu Europy Środkowej. Mimo nieco słabszych wyników na czele listy kolejny rok z rzędu uplasował się PKN Orlen. PKO BP pozostaje największym bankiem, a PZU ubezpieczycielem. O 13 firm zwiększyła się także reprezentacja polskich organizacji w zestawieniu. Co w sumie daje wynik 182 spółek z nad Wisły wśród 500, dzięki czemu niezmiennie utrzymujemy pierwszą pozycję pod względem ilości reprezentantów.

Część raportu poświęcona jest 50 największym firmom ubezpieczeniowym z Europy Środkowej. Ranking ubezpieczycieli został zdominowany przez firmy z Polski (16) oraz Czech (10), stanowiące łącznie ponad połowę całego zestawienia. Podium tegorocznej edycji rankingu zajęli krajowi ubezpieczyciele – liderem jest PZU, na drugim miejscu znajduje się Ergo Hestia, trzecie miejsce przypadło Warcie. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech polskich reprezentantów: Aviva (7. miejsce), Allianz (8.) oraz Generali (10.).

4.raport Deloitte2

Z raportu dowiadujemy się także, że w ubiegłym roku ubezpieczycielom z regionu udało się odwrócić negatywny trend i odnotowały one wzrost składki przypisanej brutto na poziomie 4,5%. Jak podkreśla Tomasz Ochrymowicz, lider działu doradztwa finansowego w Deloitte, 2015 był rokiem przełomowym. Warto zauważyć, że obserwowany wzrost nie był zasługą wszystkich ubezpieczycieli. Na pozytywny wynik zapracowały 32 firmy z listy, które odnotowały lepsze wyniki sprzedażowe niż rok wcześniej. Dla firm zajmujących podium zestawienia wzrost składki prezentuje się następująco: 8,8% r/r w przypadku PZU, 8% r/r w Ergo Hestii i 7,1% r/r w Warcie.

4.raport Deloitte1

 

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 22 lutego 2016

Winny… poszkodowany

Czytaj dalej
Strefa Agenta 24 lutego 2017

Mówi się w branży …

Czytaj dalej
Strefa Agenta 30 lipca 2020

Media o nas – lipiec 2020

Czytaj dalej
Strefa Agenta 30 lipca 2020

Mówi się w branży…

Czytaj dalej
Strefa Agenta 28 listopada 2019

Wywiady Superpolisy – Maxi Ochrona

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę