Aktualności15 września 2016

Będzie lepsza edukacja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Rozwoju motoryzacji nie da się zatrzymać. Wręcz przeciwnie, należy sądzić, że ilość pojazdów będzie rosła, co oznacza większe zagrożenie wypadkami drogowymi. Ograniczenie kolizji i nieszczęśliwych zdarzeń na drogach wymaga skutecznego dotarcia do społeczeństwa i edukacji dzieci i młodzieży z zakresu ruchu drogowego. Z taką myślą zostało podpisane „Porozumienia o współpracy w zakresie organizowania i przeprowadzania edukacyjnych turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

 

Głównymi założeniami podpisanego porozumienia są popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze, a także zwiększenie świadomości zagrożeń w ruchu drogowym. Sygnatariuszami porozumienia są minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, minister spraw wewnętrznych i administracji, reprezentowany przez wiceministra Jarosława Zielińskiego, komendant główny policji, reprezentowany przez nadinspektora Jana Lacha oraz prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

 

Porozumienie o współpracy ma otworzyć drogę do podjęcia kompleksowych działań na rzecz poprawy stanu wiedzy najmłodszych o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Głównym założeniem projektu jest organizowanie turniejów sprawdzających wiedzę uczniów o odpowiednim zachowaniu na drodze. Takie zmagania będą odbywać się na wszystkich etapach edukacji szkolnej w placówkach w całym kraju. Projekt zakłada również zaangażowanie zewnętrznych firm. To przestrzeń do zagospodarowania przez firm ubezpieczeniowe, dla których, ze względu na profil prowadzonej działalności, edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym powinna być naturalnym obszarem zainteresowania.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę