Optymalna ochrona dla kobiet w ciąży

Oferta prywatnych zakładów jest dużo bardziej atrakcyjna od opieki refundowanej przez NFZ..

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 29.07.2016, w kategorii:

Lipiec to miesiąc, w którym w Polsce przychodzi na świat najwięcej dzieci. Polska Izba Ubezpieczeniową uznała to za dobry pretekst, aby przypomnieć przyszłym rodzicom i wszystkim planującym potomstwo, że wśród produktów ubezpieczeniowych są rozwiązania, które pomagają spokojnie przejść przez ciążę i poród.

Dobiegający końca miesiąc jest okresem, kiedy w Polsce rodzi się najwięcej dzieci. Potwierdzeniem tego są chociażby ubiegłoroczne statystyki – w lipcu przyszło na świat ponad 34 tys. dzieci, dla porównania w lutym zaledwie nieco ponad 27 tys. Okres oczekiwania na potomstwo to czas, którego nieodłącznym elementem są liczne wizyty u lekarzy oraz szereg badań kontrolnych. Polska Izba Ubezpieczeń przypomina, że przyszli rodzice wśród produktów ubezpieczeniowych z łatwością znajdą rozwiązania, które pozwolą przejść przez ciąże i poród spokojniej.

Oferta prywatnych zakładów jest dużo bardziej atrakcyjna od opieki refundowanej przez NFZ. Dobrze widać to na przykładzie zakresu opieki medycznej kobiet ciężarnych oraz troski o zdrowie w pierwszych dniach życia dziecka. PIU podpowiada, aby mieć to na uwadze rozważając decyzję o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym. Ubezpieczyciele posiadają szeroki wachlarz propozycji dla klientów indywidualnych, dla których zdrowie jest najważniejszą wartością. W podstawowych polisach większość ubezpieczycieli stosuje karencje związane z ciążą, które mogą wynosić nawet 12 miesięcy. Dlatego o takiej ochronie warto pomyśleć zawczasu.

Ubezpieczyciele oferują także specjalne propozycje dla przyszłych mam, w tym pakiety obejmujące prowadzenie ciąży czy pakiety porodowe, dzięki którym kobiety mogą liczyć na komfortowe warunki porodu w podwyższonym standardzie oraz poporodową opiekę medyczną. Dodatkowym atutem będzie polisa, które po narodzinach poszerzy zakres ochrony o opiekę medyczną nad dzieckiem.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Polscy kierowcy problemem na europejskich drogach

Polscy kierowcy problemem na europejskich drogach

Gdzie podział się mój bagaż?

Gdzie podział się mój bagaż?

Modlin zazielenił się z Superpolisą

Modlin zazielenił się z Superpolisą