Optymalna ochrona dla kobiet w ciąży

Oferta prywatnych zakładów jest dużo bardziej atrakcyjna od opieki refundowanej przez NFZ..

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 29.07.2016, w kategorii:

Lipiec to miesiąc, w którym w Polsce przychodzi na świat najwięcej dzieci. Polska Izba Ubezpieczeniową uznała to za dobry pretekst, aby przypomnieć przyszłym rodzicom i wszystkim planującym potomstwo, że wśród produktów ubezpieczeniowych są rozwiązania, które pomagają spokojnie przejść przez ciążę i poród.

Dobiegający końca miesiąc jest okresem, kiedy w Polsce rodzi się najwięcej dzieci. Potwierdzeniem tego są chociażby ubiegłoroczne statystyki – w lipcu przyszło na świat ponad 34 tys. dzieci, dla porównania w lutym zaledwie nieco ponad 27 tys. Okres oczekiwania na potomstwo to czas, którego nieodłącznym elementem są liczne wizyty u lekarzy oraz szereg badań kontrolnych. Polska Izba Ubezpieczeń przypomina, że przyszli rodzice wśród produktów ubezpieczeniowych z łatwością znajdą rozwiązania, które pozwolą przejść przez ciąże i poród spokojniej.

Oferta prywatnych zakładów jest dużo bardziej atrakcyjna od opieki refundowanej przez NFZ. Dobrze widać to na przykładzie zakresu opieki medycznej kobiet ciężarnych oraz troski o zdrowie w pierwszych dniach życia dziecka. PIU podpowiada, aby mieć to na uwadze rozważając decyzję o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym. Ubezpieczyciele posiadają szeroki wachlarz propozycji dla klientów indywidualnych, dla których zdrowie jest najważniejszą wartością. W podstawowych polisach większość ubezpieczycieli stosuje karencje związane z ciążą, które mogą wynosić nawet 12 miesięcy. Dlatego o takiej ochronie warto pomyśleć zawczasu.

Ubezpieczyciele oferują także specjalne propozycje dla przyszłych mam, w tym pakiety obejmujące prowadzenie ciąży czy pakiety porodowe, dzięki którym kobiety mogą liczyć na komfortowe warunki porodu w podwyższonym standardzie oraz poporodową opiekę medyczną. Dodatkowym atutem będzie polisa, które po narodzinach poszerzy zakres ochrony o opiekę medyczną nad dzieckiem.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Piłka jest okrągła, bramki są dwie, a sumy ubezpieczeń piłkarzy… zawrotne!

Piłka jest okrągła, bramki są dwie, a sumy ubezpieczeń piłkarzy… zawrotne!

Świątecznie w Teatrze 6 Piętro

Świątecznie w Teatrze 6 Piętro

Media o nas – grudzień 2017

Media o nas – grudzień 2017