2014-12-17 Wytyczne KNF-u wpłyną na likwidację szkód komunikacyjnych.

Zgodnie z zapowiedzią jeszcze przed zakończeniem 2014 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) opublikowała szczegółowe wytyczne dotyczące likwidacji przez ubezpieczycieli szkód

Sylwia Woźniak Sylwia Woźniak
Opublikowano: 17.12.2014, w kategorii:

Zgodnie z zapowiedzią jeszcze przed zakończeniem 2014 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) opublikowała szczegółowe wytyczne dotyczące likwidacji przez ubezpieczycieli szkód komunikacyjnych. Powodem wydania dokumentu są nieprawidłowości stwierdzone przez KNF w toku nadzoru nad towarzystwami ubezpieczeń. Ogłoszona lista składa się z 21 zaleceń, dotyczących sposobów ustalania wysokości wypłacanych kwot, prowadzenia procesu likwidacji szkód, a także organizacji, zarządzania, kontroli i nadzoru nad rozpatrywaniem zgłoszeń klientów.

 

W teorii ubezpieczyciele mają czas do 31 marca 2015 r., aby dostosować swoje działania     do wymagań KNF-u. W praktyce do zaleceń powinni zastosować się niezwłocznie. Eksperci Dziennika Ubezpieczeniowego wyliczyli, że dostosowanie się towarzystw do wytycznych może dla całego rynku oznaczać wydatek rzędu 1,5 mld zł rocznie. Jeśli wzrosną koszty ubezpieczycieli, prawdopodobnie zdecydują się oni na podwyżkę składek za ubezpieczenia komunikacyjne.

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Aviva i Liberty Ubezpieczenia dołączyły  BLS

Aviva i Liberty Ubezpieczenia dołączyły BLS

„Superpomysł na własne placówki!” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Superpomysł na własne placówki!” – Gazeta Ubezpieczeniowa

UFG: Coraz wyższe koszty braku OC

UFG: Coraz wyższe koszty braku OC