Aktualności20 listopada 2015

Wzrost cen polisy OC

Na łamach dzisiejszej Gazety Wyborczej opublikowany został artykuł, w którym nasz ekspert, Bartłomiej Behnke, mówi o wzroście cen polis OC.

 

Jak wspominaliśmy już w kilkukrotnie, podwyżki OC są nieuniknione. Już w styczniu tego roku odnotowaliśmy kilkuprocentowy wzrost cen polis samochodowych. Obecnie stawki za obowiązkowe ubezpieczenie dla zmotoryzowanych są nawet kilkadziesiąt procent wyższe niż 12 miesięcy temu. Jednak jak wskazuje nasz ekspert, Bartłomiej Behnke, można sądzić, że ceny już się ustabilizowały.

 

Polscy kierowcy płacą jedne z najniższych stawek za ubezpieczenie OC w Europie, co przy systematycznym wzroście wysokości wypłacanych odszkodowań przynosi ubezpieczycielom straty. Na decyzję o podwyżkach wpływ miały wytyczne nadzoru finansowego, do których dostosować się musiały wszystkie towarzystwa. W „Wyborczej” czytamy, że o podnoszeniu stawek za OC otwarcie mówią wszystkie firmy, rezygnując tym samym z prowadzonej dotychczas wojny cenowej.

 

Wyższe stawki za polisy OC, nie oznaczają, że kierowcy nie będą mogli na nich zaoszczędzić. Jak zawsze doradzamy, aby najlepszej oferty ubezpieczenia szukać przy pomocy naszej porównywarki.

 

PF

Rate this post

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy