Wzrost cen polisy OC

Ubezpieczyciele rezygnują z prowadzonej dotychczas wojny cenowej

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 20.11.2015, w kategorii:

Na łamach dzisiejszej Gazety Wyborczej opublikowany został artykuł, w którym nasz ekspert, Bartłomiej Behnke, mówi o wzroście cen polis OC.

 

Jak wspominaliśmy już w kilkukrotnie, podwyżki OC są nieuniknione. Już w styczniu tego roku odnotowaliśmy kilkuprocentowy wzrost cen polis samochodowych. Obecnie stawki za obowiązkowe ubezpieczenie dla zmotoryzowanych są nawet kilkadziesiąt procent wyższe niż 12 miesięcy temu. Jednak jak wskazuje nasz ekspert, Bartłomiej Behnke, można sądzić, że ceny już się ustabilizowały.

 

Polscy kierowcy płacą jedne z najniższych stawek za ubezpieczenie OC w Europie, co przy systematycznym wzroście wysokości wypłacanych odszkodowań przynosi ubezpieczycielom straty. Na decyzję o podwyżkach wpływ miały wytyczne nadzoru finansowego, do których dostosować się musiały wszystkie towarzystwa. W „Wyborczej” czytamy, że o podnoszeniu stawek za OC otwarcie mówią wszystkie firmy, rezygnując tym samym z prowadzonej dotychczas wojny cenowej.

 

Wyższe stawki za polisy OC, nie oznaczają, że kierowcy nie będą mogli na nich zaoszczędzić. Jak zawsze doradzamy, aby najlepszej oferty ubezpieczenia szukać przy pomocy naszej porównywarki.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Media o nas – listopad 2018

Media o nas – listopad 2018

„Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zdobywa kolejną nagrodę

„Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zdobywa kolejną nagrodę

Sezon na polisy turystyczne w decydującej fazie

Sezon na polisy turystyczne w decydującej fazie