Aktualności26 stycznia 2018

ERGO Hestia mecenasem tegorocznej edycji „Paszportów Polityki”

STU ERGO Hestia SA została partnerem w kategorii „Sztuki wizualne” w tegorocznej edycji „Paszportów Polityki”. „Paszporty” to prestiżowa nagroda przyznawana twórcom kultury w kategoriach: teatr, sztuki wizualne, literatura, film, muzyka popularna, muzyka poważna i kultura cyfrowa. Podczas jubileuszowej gali uhonorowano najbardziej obiecujących artystów i twórców kultury w siedmiu kategoriach. Laureatem za 2017 rok w kategorii „Sztuki wizualne” został Norman Leto.

Jak powiedział Mikołaj Kunica, dyrektor Biura Komunikacji ERGO Hestii, objęcie patronatu odzwierciedla zaangażowanie firmy wykraczające poza jej podstawowe zadania i jest kolejnym krokiem w rozwoju mecenatu artystycznego, który dotychczas odzwierciedlał się przede wszystkim działaniami w ramach Artystycznej Podróży Hestii. Od siedemnastu lat najzdolniejsi artyści młodego pokolenia otrzymują od sopockiego ubezpieczyciela kulturalny paszport do świata sztuki i wyjeżdżają na rezydencje artystyczne do Nowego Jorku oraz Walencji. W ten sposób ERGO Hestia pomaga im zdefiniować dalszą drogę artystycznego rozwoju. Od 8 stycznia br. studenci kierunków artystycznych w całej Polsce mogą przesyłać swoje zgłoszenia do kolejnej, 17-ej już edycji konkursu. W konkursie biorą udział prace z obszarów: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance, które można zgłaszać przez specjalny panel na stronie internetowej.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę