Link4 – prostym językiem o ubezpieczeniach

Ogólne warunki ubezpieczenia dostępne dla Klientów w skróconej i uproszczonej formie w przystępnych infografikach.

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 30.07.2015, w kategorii:

Jak wynika z badań konsumenckich skomplikowany język jest jednym z problemów wskazywanych przez klientów w kontaktach z firmami ubezpieczeniowymi. Dlatego też towarzystwo ubezpieczeń Link4 postanowiło uprościć dokumenty, tak aby były one bardziej zrozumiałe dla klientów. W pierwszej kolejności wprowadzono przystępny opis ogólnych warunków ubezpieczeń i informacji o sposobach likwidacji szkód.

Najważniejsze dokumenty dedykowane klientom zostały uproszczone i zyskały przyjazną szatę graficzną. Link4 OWU dla OC i autocasco udostępnił w formie przystępnych infografik. Ponadto ubezpieczyciel przygotował także specjalne ulotki zawierające informacje dotyczące procedur postępowania podczas likwidacji szkody.

– Chcemy być jak najbardziej transparentni i przyjaźni, dlatego oprócz standardowych warunków ogólnych autocasco i OC przygotowaliśmy skrócone i uproszczone wersje tych dokumentów, w części w formie obrazkowej. Ich lektura na pewno nie nastręcza tylu kłopotów, co prawnicze zapisy OWU – tłumaczy Joanna Talaśka, dyrektor departamentu komunikacji marketingowej Link4.

fot. https://www.link4.pl/sites/default/files/files/owu_link4_oc_obrazkowe_0.pdf

 

Jak zapowiada ubezpieczyciel, to dopiero początek prac nad poprawą komunikacji z klientami. Już wkrótce powstać mają kolejne przyjazne i innowacyjne dokumenty dotyczące warunków ubezpieczeń.

 

BC

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Obowiązkowe OC może nie wystarczyć

Obowiązkowe OC może nie wystarczyć

maj 2017

maj 2017

Jak obejść droższe ubezpieczenie?

Jak obejść droższe ubezpieczenie?