Sprawdź, ile punktów karnych masz na koncie

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 24.04.2017, w kategorii:

Od dziś wszyscy kierowcy bez wychodzenia z domu mogą sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. Jest to możliwe dzięki nowej usłudze Ministerstwa Cyfryzacji dostępnej za darmo na portalu obywatel.gov.pl.

Od dziś sprawdzenie liczby punktów karny jest możliwe nie tylko na komendzie policji, ale także drogą elektroniczną, w każdym momencie i bez wychodzenia z domu. Nowa usługa pojawiła się jako kolejna funkcjonalność portalu obywatel.gov.pl. Należy jej szukać w zakładce „Kierowcy i pojazdy”, klikając w odsyłacz „Sprawdź swoje punkty karne online”. Warto dodać, że do sprawdzenia punktów karnych będzie potrzebny Profil Zaufany, czyli posiadanie podpisu elektronicznego służącego do kontaktów z administracją.

Udostępnienie usługi umożliwiającej sprawdzenie punktów karnych to pierwszy etap Programu CEPiK 2.0. Kolejnych udogodnień kierowcy mogą się spodziewać już w przyszłym roku. Zmotoryzowani będą mieli możliwość sprawdzenia online szczegółowych informacji m.in. o pojazdach, uprawnieniach do kierowania pojazdami różnych kategorii, statystyk zdawalności egzaminu na prawo jazdy u danego instruktora, a nawet będą mogli skorzystać z opcji przypomnienia o terminach badań technicznych pojazdu, konieczności przedłużenia polisy OC czy badaniach lekarskich dla kierowców.

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

czerwiec 2017

czerwiec 2017

Konkurowanie cenami polis się nie skończy

Konkurowanie cenami polis się nie skończy

Media o nas – listopad 2017

Media o nas – listopad 2017