Bieszczadzka Straż Graniczna na tropie nieubezpieczonych kierowców

Od stycznia tego roku funkcjonariusze wykryli już ponad 900 kierowców, którzy nie posiadali OC

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 17.08.2016, w kategorii:

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podpisał umowę z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej (BiOSG). Celem współpracy jest wymiana informacji i udostępnianie danych UFG, co ma przełożyć się na usprawnienie prowadzonych przez strażników kontroli posiadania przez kierowców obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

BiOSG jest pierwszym oddziałem Straży Granicznej w Polsce, który zawarł porozumienie o współpracy z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. Celem podpisanego porozumienia jest usprawnienie przepływu informacji oraz ułatwienie dostępu do danych z bazy Funduszu. Od tej pory strażnicy prowadzący kontrole graniczne na drogowych przejściach w Bieszczadach oraz kontrole na drogach wewnątrz kraju, mają dostęp do bazy danych UFG. Dzięki czemu w prosty i szybki sposób mogą weryfikować, czy zmotoryzowani posiadają obowiązkowe polisy OC.

 

Warto wspomnieć także, że system informatyczny UFG w ciągu najbliższych miesięcy zostanie wprowadzony we wszystkich przejściach granicznych w Polsce. Oznacza to, że już wkrótce wszyscy funkcjonariusze Straży Granicznej o ujawnionych przypadkach braku OC będą zawiadamiać UFG wysyłając tzw. e – zawiadomienia, czyli wiadomość w formie elektronicznej. Obecnie odbywa się to poprzez wysyłanie faksów.

 

Aby uświadomić wagę porozumienia, warto przytoczyć dane Bieszczadzkiej Straży Granicznej, z których wynika, że od stycznia tego roku funkcjonariusze wykryli już ponad 900 kierowców, którzy nie posiadali OC. W zeszłym roku odnotowano aż 1200 przypadków braku obowiązkowej polisy komunikacyjnej.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczyciele dotrzymują terminów reklamacji

Ubezpieczyciele dotrzymują terminów reklamacji

październik 2015

październik 2015

Jak wygląda ubezpieczenie dla piłkarzy?

Jak wygląda ubezpieczenie dla piłkarzy?