Aktualności17 sierpnia 2016

Bieszczadzka Straż Graniczna na tropie nieubezpieczonych kierowców

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podpisał umowę z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej (BiOSG). Celem współpracy jest wymiana informacji i udostępnianie danych UFG, co ma przełożyć się na usprawnienie prowadzonych przez strażników kontroli posiadania przez kierowców obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

BiOSG jest pierwszym oddziałem Straży Granicznej w Polsce, który zawarł porozumienie o współpracy z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. Celem podpisanego porozumienia jest usprawnienie przepływu informacji oraz ułatwienie dostępu do danych z bazy Funduszu. Od tej pory strażnicy prowadzący kontrole graniczne na drogowych przejściach w Bieszczadach oraz kontrole na drogach wewnątrz kraju, mają dostęp do bazy danych UFG. Dzięki czemu w prosty i szybki sposób mogą weryfikować, czy zmotoryzowani posiadają obowiązkowe polisy OC.

 

Warto wspomnieć także, że system informatyczny UFG w ciągu najbliższych miesięcy zostanie wprowadzony we wszystkich przejściach granicznych w Polsce. Oznacza to, że już wkrótce wszyscy funkcjonariusze Straży Granicznej o ujawnionych przypadkach braku OC będą zawiadamiać UFG wysyłając tzw. e – zawiadomienia, czyli wiadomość w formie elektronicznej. Obecnie odbywa się to poprzez wysyłanie faksów.

 

Aby uświadomić wagę porozumienia, warto przytoczyć dane Bieszczadzkiej Straży Granicznej, z których wynika, że od stycznia tego roku funkcjonariusze wykryli już ponad 900 kierowców, którzy nie posiadali OC. W zeszłym roku odnotowano aż 1200 przypadków braku obowiązkowej polisy komunikacyjnej.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę