Aktualności25 lipca 2017

Dziś przypada Dzień Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca, w dniu patrona kierowców – św. Krzysztofa – obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji na terenie całego kraju prowadzone są działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

25 lipca przypadają imieniny Krzysztofa, patrona kierowców. Tego dnia obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W tym roku już po raz dwunasty na terenie całego kraju zaplanowano działania mające na celu poprawę sytuacji na drogach. Dla przykładu w Olsztynie kierowcy, którzy zostaną przyłapani na drobnym wykroczeniu, zamiast dostać mandat wezmą udział w próbach na symulatorze dachowania. To ma im uświadomić, jak istotne jest zapinanie pasów przed podróżą.

Policyjne dane pokazują, jak duża jest skala problemu. W 2016 roku w 33,5 tys. wypadkach na polskich drogach zginęło ponad 3 tys. osób. Najczęstszymi przyczynami kolizji były błędy samych kierowców. Te statystyki można zmienić, gdyż tworzymy je my, uczestnicy ruchu drogowego.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy ma na celu skłonić nas do refleksji, jak można poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. Działania policji i coraz większa świadomość kierowców przekładają się na stopniowe minimalizowanie zagrożenia. Jednak dynamika tej zmiany nie jest wystarczająca. Nadal w kwestii bezpieczeństwa brakuje nam wiele, aby dogonić czołówkę europejskich krajów. Dlatego warto pamiętać, że to właśnie mobilizacja kierowców i innych uczestników ruchu drogowego przekłada się na lepszą sytuację na drogach.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę