Aktualności27 marca 2017

Warta znalazła sposób na wyłudzenia

Spółka technologiczna PiLab stworzyła platformę, która pomaga ubezpieczycielom wykorzystać w odpowiedni sposób dane, którymi dysponują. Autorskie rozwiązanie kupiła Warta. Ubezpieczyciel planuje wykorzystać program w walce z przestępcami wyłudzającymi odszkodowania. 

O zakupie rozwiązania przesądził jego pilotaż. Jak się okazało, pozwolił on o 11% zwiększyć liczbę wykrywanych oszustw ubezpieczeniowych, co ma realne przełożenie na finansowe wyniki towarzystwa. Platforma stworzona przez PiLab wskazała i zweryfikowała sytuacje, które do tej pory przez ubezpieczyciela nie były identyfikowane jako oszustwa. 

Specjaliści z Biura Przeciwdziałania Wyłudzeniom Warty posiadają wiele hipotez na temat okoliczności, w których najprawdopodobniej dochodzi do nadużyć. Weryfikacja takich przypuszczeń do tej pory była bardzo czasochłonna i wymagała zaawansowanych kompetencji technicznych. Platforma DataWalk pozwala każdemu specjaliście sprawdzić dowolne hipotezy, również wtedy, gdy wymaga to porównanie nowych zestawów danych.

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że 2015 r. wykryto ponad 13 tys. prób wyłudzenia odszkodowań w segmencie majątkowym o wartości 180 mln zł. Wciąż jednak nie wiadomo ilu takich przestępstw nie udało się wykryć. Tego typu narzędzie ma więc kluczowe znaczenie dla rozwoju branży.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 sierpnia 2019

Kupno używanego auta a OC

Czytaj dalej
Aktualności 17 stycznia 2018

UFG: Coraz wyższe koszty braku OC

Czytaj dalej
Aktualności 29 listopada 2017

Ceny rosną, ale bardzo powoli

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę