Aktualności5 września 2016

VIG – widać zmiany w komunikacji

Jak podał internetowy serwis Gazety Ubezpieczeniowej, Vienna Insurance Group zwiększyła swoje wyniki finansowe za pierwsze półrocze, m.in. dzięki polityce cięcia cen ubezpieczeń komunikacyjnych.

Od początku roku obserwujemy szybujące wręcz podwyżki cen OC. W lipcu dane rynkowe mówiły nawet o sięgających przeszło 45% wzrostach. Jednak mimo, iż ceny rosną, to niewiele zmienia się w kwestii konkurencji pomiędzy towarzystwami. Klientów najlepiej przyciągać najniższymi cenami, co doskonale pokazuje przykład Vienna Insurance Group. To kolejny ubezpieczyciel, w którego wynikach sprzedażowych za pierwsze półrocze widać pozytywne efekty odejścia od tzw. wojny cenowej. Sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych VIG wzrosła łącznie o ponad 8% w ujęciu rok do roku.

W pierwszej połowie roku spółkom majątkowym grupy VIG Polska udało się przezwyciężyć negatywne trendy sprzedażowe w biznesie komunikacyjnym. Zakończenie na rynku majątkowym trwającej lata wojny cenowej stwarza nowe perspektywy na osiągnięcie silnego wzrostu na koniec bieżącego roku (…) – tymi słowami wpływ obecnych trendów cenowych w polisach komunikacyjnych skomentował Franz Fuchs, dyrektor generalny VIG Polska.

W pierwszej połowie tego roku  spółki majątkowe Vienna Insurance Group w Polsce zebrały łącznie 1019 mln zł składek brutto, o 4,1% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (978,9 mln zł). Najwyższy przypis składki odnotowała Compensa Majątek – 585,3 mln zł, wobec 545,3 mln zł, co oznaczało wzrost o 7,3% r/r. Z kolei InterRisk zebrał 433,7 mln zł (433,6 mln zł przed rokiem).

Przypominamy, że aktualnie najtańsze ubezpieczenie z łatwością można znaleźć przy pomocy naszej porównywarki.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 31 stycznia 2015

Ceny OC zaczęły rosnąć

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy