Gdzie po najlepsze ubezpieczenie szyb?

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie szyb warto porównać wszystkie dostępne produkty

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 11.09.2015, w kategorii:

Rachunek za wizytę w warsztacie samochodowym na kwotę sięgającą kilkuset złotych, a nawet ryzyko mandatu lub odebrania dowodu rejestracyjnego. To konsekwencje z jakimi liczyć się muszą kierowcy, którym przytrafiło się uszkodzenie lub stłuczenie szyby samochodowej. Kłopotów zaoszczędzić może ubezpieczenie szyb. Na czym polega ten produkt i na jaką polisę się zdecydować?

Ubezpieczenie szyb to stosunkowo nowy produkt na rynku, jednak jest on dostępny u sporej części towarzystw. Możliwość dodatkowej ochrony szyb zapewnia m.in. MTU, Compensa, PZU, Uniqa, Warta, Axa Direct oraz Gothaer. Aby ułatwić podjęcie decyzji podsumowujemy korzyści i podpowiadamy komu przydać się może indywidualne ubezpieczenie szyb.

Dla kogo indywidualne ubezpieczenie szyb?

Dodatkowa ochrona szyb to ciekawe rozwiązanie dla tych kierowców, którzy chcą dokonać wymiany uszkodzonej szyby na oryginalnych częściach. Indywidualne ubezpieczenie szyb z pewnością przyda się przy starszych samochodach, o niższej wartości, w przypadku których zawarcie polisy autocasco jest niemożliwe. Dodatkową polisę chroniącą szklane elementy pojazdu wykupić można także w opcji z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Ofertę przemyśleć powinni również kierowcy posiadający autocasco nie obejmujące ubezpieczenia szyb. Wiele towarzystw ochronę szyb pojazdu oferuje jedynie w dodatkowym wariancie polisy. Indywidualnym ubezpieczeniem szyb mogą być zainteresowani posiadacze minicasco, gdzie najczęściej ochrona szyb, bagażu, czy rekompensata poniesionych z winy kierowcy strat nie jest objęta ochroną polisy.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Z racji, że indywidualne ubezpieczenie szyb należy do dobrowolnych polis, każde towarzystwo może określić zakres ochrony na własnych warunkach. Oznacza to, że ten sam produkt w zależności od firmy będzie się znacznie różnić wieloma składowymi – sumą ubezpieczenia, ewentualnym udziałem własnym, limitem wieku auta i oczywiście ceną. Wybierając odpowiednie dla siebie ubezpieczenie szyb warto porównać wszystkie dostępne produkty zwracając uwagę na te aspekty.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

UFG: Nieuiszczenie raty powoduje wygaśnięcie polisy

UFG: Nieuiszczenie raty powoduje wygaśnięcie polisy

OC drożeje, jazda bez ubezpieczenia rujnuje

OC drożeje, jazda bez ubezpieczenia rujnuje

PZU SA, Warta, Ergo Hestia liderami w OC

PZU SA, Warta, Ergo Hestia liderami w OC