Veit Stutz tymczasowym następcą Witolda Jaworskiego

Niecały tydzień temu zaskoczeniem dla rynku ubezpieczeń była informacja o rezygnacji Witolda Jaworskiego z funkcji prezesa Allianz Polska. Jaworski po

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 16.02.2015, w kategorii:

Niecały tydzień temu zaskoczeniem dla rynku ubezpieczeń była informacja o rezygnacji Witolda Jaworskiego z funkcji prezesa Allianz Polska. Jaworski po niemal dokładnie 22 miesiącach piastowania urzędu oficjalnie potwierdził swoje odejście. Z ustaleń „Puls Biznesu” wynika, że przyczyną rezygnacji dotychczasowego prezesa były różnice pomiędzy nim a właścicielami wywodzącego się z Niemiec towarzystwa ubezpieczeniowego, niezrozumienie dotyczyło poziomu w samodzielności zarządzania polskim biznesem Allianz.

Tymczasowym zastępcą został nominowany do zarządu grupy Veit Stutz, który do tej pory pełnił funkcję m.in. funkcję zastępcy przewodniczącego rady nadzorczej obu towarzystw ubezpieczeniowych Allianz Polska. I choć w najbliższym czasie Stutz będzie zastępował byłego już prezesa Jaworskiego, na chwilę obecną został mianowany jedynie wiceprezesem. Przedstawicie firmy odmówiły oficjalnego komentarza gazecie, dlatego na razie jedynie z nieoficjalnych informacji wiadomo o poszukiwaniu nowego kandydata na szefa Allianz. Ogłoszenia nazwiska oficjalnego następcy Witolda Jaworskiego spodziewać się można w drugim półroczu.

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Według AXA ubezpieczenia turystyczne są coraz popularniejsze

Według AXA ubezpieczenia turystyczne są coraz popularniejsze

Liczba ataków terrorystyczny rośnie

Liczba ataków terrorystyczny rośnie

„Coraz mniej z OC. Ale już niedługo” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Coraz mniej z OC. Ale już niedługo” – Gazeta Ubezpieczeniowa