Koszty ubezpieczenia domu

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 18.01.2015, w kategorii:

Gdy przeprowadzamy się do nowego domu warto jest zadbać o odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Nawet dbając o zabezpieczenia samodzielnie musimy być świadomi, że nie zapewni nam to pełnej ochrony. Ubezpieczenie chroni nas przed całkowitą utratą naszego dobytku, ale również przed dewastacją, drobnymi kradzieżami.

            Wielu z nas zastanawia się jakie są koszty ubezpieczenia domu oraz na ile powinniśmy go ubezpieczyć.  Suma ubezpieczenia powinna być dobrana indywidualnie dla danej nieruchomości. Pamiętajmy, że odszkodowanie z obecnej polisy powinno pokryć odbudowanie domu z zastosowaniem materiałów w aktualnych cenach. Warto jest również ubezpieczyć nie sam dom, ale również inne budynki, które znajdują się na działce. Pomieszczenia gospodarcze czy też garaż.

            Kolejnym ważnym pytaniem jest to gdzie  ubezpieczyć dom. Oferta poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo szeroka. Praktycznie każde z nich ma w swojej ofercie ubezpieczenie nieruchomości. Warto jest skorzystać z dostępnych w sieci porównań poszczególnych ofert . Przeznaczyć trochę czasu na zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, które mogą być różne dla poszczególnych polis. Pomocą może służyć również niezależny doradca, który weźmie pod uwagę te wszystkie czynniki i dobierze ubezpieczenie odpowiednie dla naszych potrzeb. Bez problemu wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem można również zrealizować przez Internet. Dzięki temu oszczędzamy nasz czas oraz pieniądze.

Na wysokość składki wpływa wiele czynników. Najważniejsze z nich to:

  • wysokość sumy ubezpieczenia
  • zakres polisy
  • zniżki ( jeśli posiadamy na przykład drzwi antywłamaniowe czy też alarm możemy liczyć na niższą cenę ubezpieczenia)
  • lokalizacja nieruchomości
  • wkład własny
  • bezszkodowość w poprzednich latach

20

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Polska (ciężka) jazda na autostradzie

Polska (ciężka) jazda na autostradzie

Allianz: Uproszczenie zgłaszania szkody OC/AC przez Internet

Allianz: Uproszczenie zgłaszania szkody OC/AC przez Internet

W Łodzi OC droższe o 77 proc. niż w regionie – Dziennik Łódzki

W Łodzi OC droższe o 77 proc. niż w regionie – Dziennik Łódzki