Pozytywna ocena PZU w badaniu S&P Global Ratings

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 08.07.2019, w kategorii:

Ostatnia ocena dokonana przez amerykańską agencję ratingową S&P Global Ratings wykazała podwyższenie perspektywy ratingowej PZU ze stabilnej do pozytywnej oraz utrzymała rating siły finansowej na poziomie A-.

Według agencji zmiana perspektywy wynika ze skutecznej realizacji strategii i efektywnego zarządzania ryzykiem w ramach grupy ubezpieczeniowo-bankowej. Dodatkowo pozytywną ocenę otrzymał również zarząd, m.in. za wpływ na osiągane wyniki oraz stabilność.

Analitycy agencji docenili to, że Grupa PZU jest w stanie generować dobre wyniki finansowe w porównaniu do konkurencji, biorąc również pod uwagę wcześniejsze lata. Ponadto zwrócono uwagę na wprowadzanie efektywnych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem, które wpływają pozytywie na odporność kapitałową i wysoką dyscyplinę w zarządzaniu kapitałem.

W raporcie odniesiono się również do bardzo dobrej pozycji PZU na rynku ubezpieczeń, bankowości i zarządzania aktywami, która pozwala na wykorzystanie przewagi do generowania dobrych wyników finansowych w przyszłości i poprawy pozycji w całym sektorze.

Agencja S&P prognozuje możliwość podwyższenia ratingu w przeciągu kolejnych 18 miesięcy, przy założeniu, że dobre wyniki finansowe oraz stabilność zarządu pozostaną na zadowalającym poziomie.

 

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ponad 2,4 mln osób ma ubezpieczenie zdrowotne

Ponad 2,4 mln osób ma ubezpieczenie zdrowotne

Skutki żywiołów niedostatecznie chronione

Skutki żywiołów niedostatecznie chronione

listopad 2014

listopad 2014