Aktualności8 lipca 2019

Pozytywna ocena PZU w badaniu S&P Global Ratings

Ostatnia ocena dokonana przez amerykańską agencję ratingową S&P Global Ratings wykazała podwyższenie perspektywy ratingowej PZU ze stabilnej do pozytywnej oraz utrzymała rating siły finansowej na poziomie A-.

Według agencji zmiana perspektywy wynika ze skutecznej realizacji strategii i efektywnego zarządzania ryzykiem w ramach grupy ubezpieczeniowo-bankowej. Dodatkowo pozytywną ocenę otrzymał również zarząd, m.in. za wpływ na osiągane wyniki oraz stabilność.

Analitycy agencji docenili to, że Grupa PZU jest w stanie generować dobre wyniki finansowe w porównaniu do konkurencji, biorąc również pod uwagę wcześniejsze lata. Ponadto zwrócono uwagę na wprowadzanie efektywnych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem, które wpływają pozytywie na odporność kapitałową i wysoką dyscyplinę w zarządzaniu kapitałem.

W raporcie odniesiono się również do bardzo dobrej pozycji PZU na rynku ubezpieczeń, bankowości i zarządzania aktywami, która pozwala na wykorzystanie przewagi do generowania dobrych wyników finansowych w przyszłości i poprawy pozycji w całym sektorze.

Agencja S&P prognozuje możliwość podwyższenia ratingu w przeciągu kolejnych 18 miesięcy, przy założeniu, że dobre wyniki finansowe oraz stabilność zarządu pozostaną na zadowalającym poziomie.

 

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 29 kwietnia 2016

Nowa technologia w ubezpieczeniach?

Czytaj dalej
Aktualności 13 kwietnia 2016

W Europie srogie kary za brak OC

Czytaj dalej
Aktualności 30 stycznia 2020

Media o nas – styczeń 2020

Czytaj dalej
Aktualności 4 grudnia 2015

Z polisą na stoku

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę