Pozytywna ocena PZU w badaniu S&P Global Ratings

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 08.07.2019, w kategorii:

Ostatnia ocena dokonana przez amerykańską agencję ratingową S&P Global Ratings wykazała podwyższenie perspektywy ratingowej PZU ze stabilnej do pozytywnej oraz utrzymała rating siły finansowej na poziomie A-.

Według agencji zmiana perspektywy wynika ze skutecznej realizacji strategii i efektywnego zarządzania ryzykiem w ramach grupy ubezpieczeniowo-bankowej. Dodatkowo pozytywną ocenę otrzymał również zarząd, m.in. za wpływ na osiągane wyniki oraz stabilność.

Analitycy agencji docenili to, że Grupa PZU jest w stanie generować dobre wyniki finansowe w porównaniu do konkurencji, biorąc również pod uwagę wcześniejsze lata. Ponadto zwrócono uwagę na wprowadzanie efektywnych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem, które wpływają pozytywie na odporność kapitałową i wysoką dyscyplinę w zarządzaniu kapitałem.

W raporcie odniesiono się również do bardzo dobrej pozycji PZU na rynku ubezpieczeń, bankowości i zarządzania aktywami, która pozwala na wykorzystanie przewagi do generowania dobrych wyników finansowych w przyszłości i poprawy pozycji w całym sektorze.

Agencja S&P prognozuje możliwość podwyższenia ratingu w przeciągu kolejnych 18 miesięcy, przy założeniu, że dobre wyniki finansowe oraz stabilność zarządu pozostaną na zadowalającym poziomie.

 

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC jada w górę – Dziennik Bałtycki

Ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC jada w górę – Dziennik Bałtycki

Polisa na długi weekend !

Polisa na długi weekend !

Ping An – najcenniejszą marką ubezpieczeniową na świece

Ping An – najcenniejszą marką ubezpieczeniową na świece