Aktualności8 lipca 2019

Pozytywna ocena PZU w badaniu S&P Global Ratings

Ostatnia ocena dokonana przez amerykańską agencję ratingową S&P Global Ratings wykazała podwyższenie perspektywy ratingowej PZU ze stabilnej do pozytywnej oraz utrzymała rating siły finansowej na poziomie A-.

Według agencji zmiana perspektywy wynika ze skutecznej realizacji strategii i efektywnego zarządzania ryzykiem w ramach grupy ubezpieczeniowo-bankowej. Dodatkowo pozytywną ocenę otrzymał również zarząd, m.in. za wpływ na osiągane wyniki oraz stabilność.

Analitycy agencji docenili to, że Grupa PZU jest w stanie generować dobre wyniki finansowe w porównaniu do konkurencji, biorąc również pod uwagę wcześniejsze lata. Ponadto zwrócono uwagę na wprowadzanie efektywnych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem, które wpływają pozytywie na odporność kapitałową i wysoką dyscyplinę w zarządzaniu kapitałem.

W raporcie odniesiono się również do bardzo dobrej pozycji PZU na rynku ubezpieczeń, bankowości i zarządzania aktywami, która pozwala na wykorzystanie przewagi do generowania dobrych wyników finansowych w przyszłości i poprawy pozycji w całym sektorze.

Agencja S&P prognozuje możliwość podwyższenia ratingu w przeciągu kolejnych 18 miesięcy, przy założeniu, że dobre wyniki finansowe oraz stabilność zarządu pozostaną na zadowalającym poziomie.

 

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 31 marca 2017

Mówi się w branży …

Czytaj dalej
Aktualności 24 września 2015

Media o nas – Wrzesień 2015

Czytaj dalej
Aktualności 28 września 2015

wrzesień 2015

Czytaj dalej
Aktualności 27 września 2018

Wygram ten turniej!

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę