Rynek ubezpieczeń ze skromną ofertą dla posiadaczy dronów

Agata Wrzosek Agata Wrzosek
Opublikowano: 31.10.2019, w kategorii:

Drony mogą powodować duże szkody, dlatego tak ważne jest, by operatorzy tych maszyn byli ubezpieczeni. Tymczasem, jak pisze „Rzeczpospolita”, oferta ubezpieczycieli jest w tym zakresie niewystarczająca. Rzeczpospolita przypomina, że właściciele dronów o masie od 5 do 20 kg są zobowiązani do zakupu OC z sumą gwarancyjną ok 16 tys. zł. Posiadacze lżejszych maszyn nie muszą się ubezpieczać.

Suma wymaganego ubezpieczenia jest jednak bardzo niska w porównaniu do kosztów likwidacji potencjalnych szkód czy zadośćuczynienia. Dlatego właściciele dronów powinni rozważyć doubezpieczenie umową dostosowaną do rodzaju wykonywanych lotów.

Niewielki dron spadający z kilkudziesięciu metrów może poważnie uszkodzić karoserię auta, powodując szkodę wartą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Koszty szkód osobowych w tym przypadku to nawet kilkaset tysięcy złotych.

Gazeta wskazuje, że ofertę dla właścicieli dronów przedstawili już m.in.: PZU, Ergo Hestia, Allianz i Compensa.  Niska świadomość społeczeństwa powoduje jednak, że zainteresowanie ubezpieczeniem drona wśród osób fizycznych jest jak dotąd relatywnie niewielkie. Jeszcze mniejszym zainteresowaniem otacza się aerocasco chroniące na wypadek szkód w maszynie.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Gdy jedziesz autem na wakacje za granicę” – Echo Dnia – Podkarpacie

„Gdy jedziesz autem na wakacje za granicę” – Echo Dnia – Podkarpacie

„Jakie ubezpieczenia przydają się zimą” – Gazeta Współczesna

„Jakie ubezpieczenia przydają się zimą” – Gazeta Współczesna

Jak ubezpieczyć się od burzy?

Jak ubezpieczyć się od burzy?