Aktualności31 października 2019

Rynek ubezpieczeń ze skromną ofertą dla posiadaczy dronów

Drony mogą powodować duże szkody, dlatego tak ważne jest, by operatorzy tych maszyn byli ubezpieczeni. Tymczasem, jak pisze „Rzeczpospolita”, oferta ubezpieczycieli jest w tym zakresie niewystarczająca. Rzeczpospolita przypomina, że właściciele dronów o masie od 5 do 20 kg są zobowiązani do zakupu OC z sumą gwarancyjną ok 16 tys. zł. Posiadacze lżejszych maszyn nie muszą się ubezpieczać.

Suma wymaganego ubezpieczenia jest jednak bardzo niska w porównaniu do kosztów likwidacji potencjalnych szkód czy zadośćuczynienia. Dlatego właściciele dronów powinni rozważyć doubezpieczenie umową dostosowaną do rodzaju wykonywanych lotów.

Niewielki dron spadający z kilkudziesięciu metrów może poważnie uszkodzić karoserię auta, powodując szkodę wartą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Koszty szkód osobowych w tym przypadku to nawet kilkaset tysięcy złotych.

Gazeta wskazuje, że ofertę dla właścicieli dronów przedstawili już m.in.: PZU, Ergo Hestia, Allianz i Compensa.  Niska świadomość społeczeństwa powoduje jednak, że zainteresowanie ubezpieczeniem drona wśród osób fizycznych jest jak dotąd relatywnie niewielkie. Jeszcze mniejszym zainteresowaniem otacza się aerocasco chroniące na wypadek szkód w maszynie.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 19 maja 2017

Lamparty 2017 rozdane

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy