Aktualności19 marca 2015

Pośrednicy apelują o zaangażowanie premier Kopacz

Istotnym wydarzeniem ostatnich dni w branży ubezpieczeniowej było pismo, jakie Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych wystosowała do szefowej Rady Ministrów. Pośrednicy apelują w nim do premier Ewy Kopacz o osobiste zaangażowanie w przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej i asekuracyjnej.

 

15154578_m
fot. Apel pośredników do premier Ewy Kopacz

 

Agentów niepokoją zapisy dotyczące administracyjnego ograniczenia prowizji z sprzedaży produktów inwestycyjnych. Ustawa w obecnym kształcie przewiduje obniżenie wynagrodzeń pośredników nawet o 80%. Zaproponowany przez Komisję Nadzoru Finansowego system zakłada rozłożenie prowizji w czasie, proporcjonalnie do długości trwania umowy. Adam Sankowski, prezes Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, takie rozwiązanie uznaje za skrajnie niekorzystne dla agentów. A to nie jedyny budzący kontrowersje zapis projektu odnoszący się do polis inwestycyjnych.

Skierowany do premier list PIPUiF zawiera prośbę o osobiste zaangażowanie w prace nad wspomnianym projektem ustawy. Pośrednicy mają nadzieję, że Ewa Kopacz zapozna się z postulatami środowiska ubezpieczeniowego i zapoczątkuje zmianę nastawienia, która na etapie prac parlamentarnych skłoni do ponownego rozpatrzenia założeń ustawy.

Warto dodać, że polscy pośrednicy ubezpieczeniowi to grupa zawodowa licząca ponad 100 tys. osób.

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 26 stycznia 2016

Standaryzacja zadośćuczynień

Czytaj dalej
Aktualności 27 października 2017

PZU z certyfikatem prostej polszczyzny

Czytaj dalej
Aktualności 4 grudnia 2015

Z polisą na stoku

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę