Pośrednicy apelują o zaangażowanie premier Kopacz

Istotnym wydarzeniem ostatnich dni w branży ubezpieczeniowej było pismo, jakie Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych wystosowała do szefowej Rady

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 19.03.2015, w kategorii:

Istotnym wydarzeniem ostatnich dni w branży ubezpieczeniowej było pismo, jakie Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych wystosowała do szefowej Rady Ministrów. Pośrednicy apelują w nim do premier Ewy Kopacz o osobiste zaangażowanie w przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej i asekuracyjnej.

 

15154578_m

fot. Apel pośredników do premier Ewy Kopacz

 

Agentów niepokoją zapisy dotyczące administracyjnego ograniczenia prowizji z sprzedaży produktów inwestycyjnych. Ustawa w obecnym kształcie przewiduje obniżenie wynagrodzeń pośredników nawet o 80%. Zaproponowany przez Komisję Nadzoru Finansowego system zakłada rozłożenie prowizji w czasie, proporcjonalnie do długości trwania umowy. Adam Sankowski, prezes Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, takie rozwiązanie uznaje za skrajnie niekorzystne dla agentów. A to nie jedyny budzący kontrowersje zapis projektu odnoszący się do polis inwestycyjnych.

Skierowany do premier list PIPUiF zawiera prośbę o osobiste zaangażowanie w prace nad wspomnianym projektem ustawy. Pośrednicy mają nadzieję, że Ewa Kopacz zapozna się z postulatami środowiska ubezpieczeniowego i zapoczątkuje zmianę nastawienia, która na etapie prac parlamentarnych skłoni do ponownego rozpatrzenia założeń ustawy.

Warto dodać, że polscy pośrednicy ubezpieczeniowi to grupa zawodowa licząca ponad 100 tys. osób.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Jak ubezpieczyć skuter czy motocykl” – Głos Szczeciński

„Jak ubezpieczyć skuter czy motocykl” – Głos Szczeciński

Media o nas – grudzień 2016

Media o nas – grudzień 2016

„Ubezpieczenia majątkowe ciągną branżę w dół” cz. I – Franczyza i Biznes

„Ubezpieczenia majątkowe ciągną branżę w dół” cz. I – Franczyza i Biznes