Prywatne polisy rozwiązaniem problemów służby zdrowia

2015-01-12 Jak informuje Polskie Radio, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne mogłyby być sposobem na rozwiązania aktualnych problemów służby zdrowia. Prywatne polisy obok

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 12.01.2015, w kategorii:

2015-01-12

Jak informuje Polskie Radio, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne mogłyby być sposobem na rozwiązania aktualnych problemów służby zdrowia. Prywatne polisy obok zwiększenia składki zdrowotnej i wprowadzenia współpłacenia są jednym z trzech proponowanych sposobów na znalezienie dodatkowego finansowania dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Rozwiązanie to jest korzystne z perspektywy pacjentów, którzy w chwili obecnej już i tak wydają pieniądze na prywatne leczenie.

Jak wyjaśnia Dorota M. Fal z Polskiej Izby Ubezpieczeń, inwestycja w prywatne ubezpieczenia zapewnia pacjentom objęcie kompleksową opieką zdrowotną. Ponadto prywatne ubezpieczenia zdrowotne mogłyby być ratunkiem dla państwowej służby zdrowia. Takie polisy byłyby dobrym rozwiązaniem także dla systemu jako takiego, jak i dla świadczeniodawców: szpitali i przychodni.   Ponadto Dorota M. Fal przekonuje, że jeśli zostałaby wprowadzona dodatkowa, prywatna ścieżka finansowania, gdzie cześć osób miałaby prawo i możliwość skorzystania z prywatnie finansowanych procedur poprzez ubezpieczenia i zjawisko to miałoby charakter masowy. To spowodowałoby spadek cen tego produktu i jego większą dostępność. Obecnie prywatne ubezpieczenia zdrowotne posiada około miliona Polaków. Dlatego środowisko apeluje o ustawę w sprawie prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

 DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Czy auta przyszłości to przyszłość bez szkód?

Czy auta przyszłości to przyszłość bez szkód?

Skargi do Rzecznika Finansowego

Skargi do Rzecznika Finansowego

PZU, Link4 i Compensa na czele rankingu jakości danych

PZU, Link4 i Compensa na czele rankingu jakości danych