Aktualności12 stycznia 2015

Prywatne polisy rozwiązaniem problemów służby zdrowia

2015-01-12

Jak informuje Polskie Radio, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne mogłyby być sposobem na rozwiązania aktualnych problemów służby zdrowia. Prywatne polisy obok zwiększenia składki zdrowotnej i wprowadzenia współpłacenia są jednym z trzech proponowanych sposobów na znalezienie dodatkowego finansowania dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Rozwiązanie to jest korzystne z perspektywy pacjentów, którzy w chwili obecnej już i tak wydają pieniądze na prywatne leczenie.

Jak wyjaśnia Dorota M. Fal z Polskiej Izby Ubezpieczeń, inwestycja w prywatne ubezpieczenia zapewnia pacjentom objęcie kompleksową opieką zdrowotną. Ponadto prywatne ubezpieczenia zdrowotne mogłyby być ratunkiem dla państwowej służby zdrowia. Takie polisy byłyby dobrym rozwiązaniem także dla systemu jako takiego, jak i dla świadczeniodawców: szpitali i przychodni.   Ponadto Dorota M. Fal przekonuje, że jeśli zostałaby wprowadzona dodatkowa, prywatna ścieżka finansowania, gdzie cześć osób miałaby prawo i możliwość skorzystania z prywatnie finansowanych procedur poprzez ubezpieczenia i zjawisko to miałoby charakter masowy. To spowodowałoby spadek cen tego produktu i jego większą dostępność. Obecnie prywatne ubezpieczenia zdrowotne posiada około miliona Polaków. Dlatego środowisko apeluje o ustawę w sprawie prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

 DW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 14 kwietnia 2016

Ubezpieczenie domu od pożaru

Czytaj dalej
Aktualności 29 lipca 2016

Mówi się w branży…

Czytaj dalej
Aktualności 27 marca 2019

Bez badania technicznego

Czytaj dalej
Aktualności 30 listopada 2018

Nie zrezygnujemy z własnych aut

Czytaj dalej
Aktualności 27 kwietnia 2018

Rekordowy rok ERGO Hestii

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę