Prywatne polisy rozwiązaniem problemów służby zdrowia

2015-01-12 Jak informuje Polskie Radio, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne mogłyby być sposobem na rozwiązania aktualnych problemów służby zdrowia. Prywatne polisy obok

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 12.01.2015, w kategorii:

2015-01-12

Jak informuje Polskie Radio, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne mogłyby być sposobem na rozwiązania aktualnych problemów służby zdrowia. Prywatne polisy obok zwiększenia składki zdrowotnej i wprowadzenia współpłacenia są jednym z trzech proponowanych sposobów na znalezienie dodatkowego finansowania dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Rozwiązanie to jest korzystne z perspektywy pacjentów, którzy w chwili obecnej już i tak wydają pieniądze na prywatne leczenie.

Jak wyjaśnia Dorota M. Fal z Polskiej Izby Ubezpieczeń, inwestycja w prywatne ubezpieczenia zapewnia pacjentom objęcie kompleksową opieką zdrowotną. Ponadto prywatne ubezpieczenia zdrowotne mogłyby być ratunkiem dla państwowej służby zdrowia. Takie polisy byłyby dobrym rozwiązaniem także dla systemu jako takiego, jak i dla świadczeniodawców: szpitali i przychodni.   Ponadto Dorota M. Fal przekonuje, że jeśli zostałaby wprowadzona dodatkowa, prywatna ścieżka finansowania, gdzie cześć osób miałaby prawo i możliwość skorzystania z prywatnie finansowanych procedur poprzez ubezpieczenia i zjawisko to miałoby charakter masowy. To spowodowałoby spadek cen tego produktu i jego większą dostępność. Obecnie prywatne ubezpieczenia zdrowotne posiada około miliona Polaków. Dlatego środowisko apeluje o ustawę w sprawie prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

 DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Twardziele w Tatrach

Twardziele w Tatrach

Koniec cenowej wojny o OC – Gazeta Pomorska

Koniec cenowej wojny o OC – Gazeta Pomorska

Mówi się w branży …

Mówi się w branży …