PIU: Poszkodowani dostali odszkodowania na kwotę 10,5 mld zł

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 24.09.2018, w kategorii:

Według PIU w I kwartale 2018 roku ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym oraz klientom odszkodowania na kwotę 10,5 mld zł. Najwięcej zlikwidowanych szkód i wypłat dotyczyło ubezpieczeń komunikacyjnych.

Składka z ubezpieczeń OC wyniosła 3,7 mld zł, co oznacza wzrost o 6,8 proc. Odszkodowania i wypłacone brutto świadczenia wzrosły o 2,9 proc. I wyniosły 2,3 mld zł. W przypadku AC składka wzrosła aż o 12,5 proc., co dało kwotę 2,1 mld, natomiast odszkodowania i świadczenia wypłacone brutto z tego tytułu wyniosły 1,3 mld zł, stanowiąc 9,2 proc. wzrostu względem poprzedniego okresu.

W przypadku rynku majątkowego, wartość składek z ubezpieczeń, z wyłączeniem komunikacyjnych, wyniosła 4,7 mld zł i była o 6,5 proc. wyższa niż rok wcześniej. Największy udział w składce stanowią ubezpieczenia od ognia i innych żywiołów, które wyniosły 1 mld zł i zanotowały spadek rok o 1,4 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Ubezpieczenia pozostałych szkód rzeczowych stanowią 688 mln zł i wzrosły o 15,6 proc., a ubezpieczenia OC wyniosły 641 mln zł i wzrosły rok do roku o 10,8 proc.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Lepsza ochrona dla klientów

Lepsza ochrona dla klientów

Po 10 latach mężczyźni bardziej przekonani do directu

Po 10 latach mężczyźni bardziej przekonani do directu

„Wojna cenowa na innym poziomie” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Wojna cenowa na innym poziomie” – Gazeta Ubezpieczeniowa