PIU: Poszkodowani dostali odszkodowania na kwotę 10,5 mld zł

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 24.09.2018, w kategorii:

Według PIU w I kwartale 2018 roku ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym oraz klientom odszkodowania na kwotę 10,5 mld zł. Najwięcej zlikwidowanych szkód i wypłat dotyczyło ubezpieczeń komunikacyjnych.

Składka z ubezpieczeń OC wyniosła 3,7 mld zł, co oznacza wzrost o 6,8 proc. Odszkodowania i wypłacone brutto świadczenia wzrosły o 2,9 proc. I wyniosły 2,3 mld zł. W przypadku AC składka wzrosła aż o 12,5 proc., co dało kwotę 2,1 mld, natomiast odszkodowania i świadczenia wypłacone brutto z tego tytułu wyniosły 1,3 mld zł, stanowiąc 9,2 proc. wzrostu względem poprzedniego okresu.

W przypadku rynku majątkowego, wartość składek z ubezpieczeń, z wyłączeniem komunikacyjnych, wyniosła 4,7 mld zł i była o 6,5 proc. wyższa niż rok wcześniej. Największy udział w składce stanowią ubezpieczenia od ognia i innych żywiołów, które wyniosły 1 mld zł i zanotowały spadek rok o 1,4 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Ubezpieczenia pozostałych szkód rzeczowych stanowią 688 mln zł i wzrosły o 15,6 proc., a ubezpieczenia OC wyniosły 641 mln zł i wzrosły rok do roku o 10,8 proc.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Sposoby na korzystniejsze ubezpieczenie auta” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Sposoby na korzystniejsze ubezpieczenie auta” – Gazeta Ubezpieczeniowa

Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

OC w MTU z bezpośrednią likwidacją szkód

OC w MTU z bezpośrednią likwidacją szkód