Aktualności24 września 2018

PIU: Poszkodowani dostali odszkodowania na kwotę 10,5 mld zł

Według PIU w I kwartale 2018 roku ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym oraz klientom odszkodowania na kwotę 10,5 mld zł. Najwięcej zlikwidowanych szkód i wypłat dotyczyło ubezpieczeń komunikacyjnych.

Składka z ubezpieczeń OC wyniosła 3,7 mld zł, co oznacza wzrost o 6,8 proc. Odszkodowania i wypłacone brutto świadczenia wzrosły o 2,9 proc. I wyniosły 2,3 mld zł. W przypadku AC składka wzrosła aż o 12,5 proc., co dało kwotę 2,1 mld, natomiast odszkodowania i świadczenia wypłacone brutto z tego tytułu wyniosły 1,3 mld zł, stanowiąc 9,2 proc. wzrostu względem poprzedniego okresu.

W przypadku rynku majątkowego, wartość składek z ubezpieczeń, z wyłączeniem komunikacyjnych, wyniosła 4,7 mld zł i była o 6,5 proc. wyższa niż rok wcześniej. Największy udział w składce stanowią ubezpieczenia od ognia i innych żywiołów, które wyniosły 1 mld zł i zanotowały spadek rok o 1,4 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Ubezpieczenia pozostałych szkód rzeczowych stanowią 688 mln zł i wzrosły o 15,6 proc., a ubezpieczenia OC wyniosły 641 mln zł i wzrosły rok do roku o 10,8 proc.

WT

Rate this post

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę