Na ferie zimowe tylko z polisą

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 13.01.2017, w kategorii:

W poniedziałek w pięciu województwach zaczynają się ferie zimowe. Jako pierwsi – od 16 do 29 stycznia – wypoczywać będą uczniowie z województw: lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Jak zapewnić dzieciom pełną ochronę podczas zimowego wypoczynku?

Mieszkańcy województw zaczynających ferie mają już pewnie zaplanowane urlopy, a ci którzy dopiero je planują, mają w czym wybierać. Mnogość ofert kusi obietnicą wypoczynku i niezapomnianych atrakcji. I choć świadomość Polaków w kwestii ubezpieczeniowej z roku na rok rośnie, to w dalszym ciągu wiele osób bagatelizuje zagrożenia wynikające z braku odpowiedniej ochrony ubezpieczenia.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?
Po pierwsze należy pamiętać, że wybór polisy na zimowy urlop powinien być uzależniony od planowanych aktywności i docelowego miejsca podróży. Jeśli planujemy wyjazd na narty w kraju, dodatkowa polisa zapewniająca pokrycie kosztów leczenia nie będzie potrzebna. Z kolei tym, którzy zamierzają szusować np. na alpejskim stoku, radzimy kupić polisę gwarantującą zwrot kosztów leczenia, a także pokrycie kosztów ratownictwa. Bowiem m.in. w Alpach i słowackich Tatrach akcja ratownicza, poszukiwania, a także transport poszkodowanego są odpłatne, a wystawiane przez służby ratownicze rachunki nierzadko opiewają na wysokie kwoty. Jeśli poszkodowany nie posiada odpowiedniego ubezpieczenia będzie musiał za wszystko zapłacić z własnej kieszeni.

Jeśli wysyłamy dziecko na obóz narciarski, musimy pamiętać, że sporty zimowe oprócz przyjemności niosą za sobą kilka zagrożeń. Poza ryzykiem kontuzji musimy również liczyć się z konsekwencjami finansowymi wypadku spowodowanego na stoku przez nasze dziecko. Jeśli mały narciarz przez nieuwagę doprowadzi do wypadku, w którym ktoś ucierpi lub uszkodzi sprzęt sportowy, to poszkodowany ma prawo domagać się rekompensaty. Aby się przed tym ryzykiem zabezpieczyć warto wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Niezbędnym uzupełnieniem polisy powinna być także ochrona w zakresie NNW gwarantująca świadczenia w razie uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku na stoku.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Media o nas – wrzesień 2018

Media o nas – wrzesień 2018

„Stawki rosną powoli i nie dla wszystkich” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Stawki rosną powoli i nie dla wszystkich” – Gazeta Ubezpieczeniowa

UFG: Nieuiszczenie raty powoduje wygaśnięcie polisy

UFG: Nieuiszczenie raty powoduje wygaśnięcie polisy