Na ferie zimowe tylko z polisą

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 13.01.2017, w kategorii:

W poniedziałek w pięciu województwach zaczynają się ferie zimowe. Jako pierwsi – od 16 do 29 stycznia – wypoczywać będą uczniowie z województw: lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Jak zapewnić dzieciom pełną ochronę podczas zimowego wypoczynku?

Mieszkańcy województw zaczynających ferie mają już pewnie zaplanowane urlopy, a ci którzy dopiero je planują, mają w czym wybierać. Mnogość ofert kusi obietnicą wypoczynku i niezapomnianych atrakcji. I choć świadomość Polaków w kwestii ubezpieczeniowej z roku na rok rośnie, to w dalszym ciągu wiele osób bagatelizuje zagrożenia wynikające z braku odpowiedniej ochrony ubezpieczenia.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?
Po pierwsze należy pamiętać, że wybór polisy na zimowy urlop powinien być uzależniony od planowanych aktywności i docelowego miejsca podróży. Jeśli planujemy wyjazd na narty w kraju, dodatkowa polisa zapewniająca pokrycie kosztów leczenia nie będzie potrzebna. Z kolei tym, którzy zamierzają szusować np. na alpejskim stoku, radzimy kupić polisę gwarantującą zwrot kosztów leczenia, a także pokrycie kosztów ratownictwa. Bowiem m.in. w Alpach i słowackich Tatrach akcja ratownicza, poszukiwania, a także transport poszkodowanego są odpłatne, a wystawiane przez służby ratownicze rachunki nierzadko opiewają na wysokie kwoty. Jeśli poszkodowany nie posiada odpowiedniego ubezpieczenia będzie musiał za wszystko zapłacić z własnej kieszeni.

Jeśli wysyłamy dziecko na obóz narciarski, musimy pamiętać, że sporty zimowe oprócz przyjemności niosą za sobą kilka zagrożeń. Poza ryzykiem kontuzji musimy również liczyć się z konsekwencjami finansowymi wypadku spowodowanego na stoku przez nasze dziecko. Jeśli mały narciarz przez nieuwagę doprowadzi do wypadku, w którym ktoś ucierpi lub uszkodzi sprzęt sportowy, to poszkodowany ma prawo domagać się rekompensaty. Aby się przed tym ryzykiem zabezpieczyć warto wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Niezbędnym uzupełnieniem polisy powinna być także ochrona w zakresie NNW gwarantująca świadczenia w razie uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku na stoku.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Multiagencje wzięły górę nad sieciami wyłącznymi

Multiagencje wzięły górę nad sieciami wyłącznymi

Braku OC tak łatwo nie ukryjesz

Braku OC tak łatwo nie ukryjesz

Dlaczego kierowcy płacą więcej za OC?

Dlaczego kierowcy płacą więcej za OC?