OC musi zdrożeć. PIU potwierdza przypuszczenia Superpolisa.pl

Kwota OC rośnie wraz z kwotą wypłacanych przez zakłady ubezpieczeń odszkodowań.

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 16.09.2015, w kategorii:

Już na początku roku informowaliśmy na łamach Gazety Wyborczej, że ceny obowiązkowych ubezpieczeń OC zaczęły rosnąć, a w połowie roku w tym samym medium potwierdzaliśmy te doniesienia. Obecnie o podwyżkach mówi coraz więcej ekspertów ubezpieczycieli i związanych z rynkiem instytucji – ostatnio Polska Izba Ubezpieczeń.

 

Marcin Tarczyński, analityk PIU, prognozuje w Polskim Radiu (o czym informuje także Dziennik ubezpieczeniowy), że w najbliższym czasie ceny polis OC nadal będą rosły. Skąd to przekonanie? Wiąże się ono z sytuacją polu likwidacji szkód – choć liczba wypadków oraz ofiar śmiertelnych maleje, to kwoty wypłacanych przez zakłady ubezpieczeń odszkodowań rosną. Coraz wyższa jest średnia wypłata, a ten stopniowo wzmagający się trend obserwowany jest już od kilku lat. Jest to związane m.in. z tym, że bardziej restrykcyjnie do zasądzanych rekompensat podchodzą sądy.

 

Na potwierdzenie tego zjawiska można podać chociażby statystyki opublikowane przed kilkoma dniami przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. UFG odnotowało, że w pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku wartość odszkodowań za wypadki na terenie kraju spowodowane przez nieubezpieczonych i niezidentyfikowanych sprawców wzrosła o przeszło połowę.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Poznań, Łódź i Warszawa – w tych miastach OC podrożało najwięcej

Poznań, Łódź i Warszawa – w tych miastach OC podrożało najwięcej

PZU: Nowa polisa Ja Plus

PZU: Nowa polisa Ja Plus

Ubezpieczenie mieszkania od wszystkich ryzyk

Ubezpieczenie mieszkania od wszystkich ryzyk