Aktualności16 września 2015

OC musi zdrożeć. PIU potwierdza przypuszczenia Superpolisa.pl

Już na początku roku informowaliśmy na łamach Gazety Wyborczej, że ceny obowiązkowych ubezpieczeń OC zaczęły rosnąć, a w połowie roku w tym samym medium potwierdzaliśmy te doniesienia. Obecnie o podwyżkach mówi coraz więcej ekspertów ubezpieczycieli i związanych z rynkiem instytucji – ostatnio Polska Izba Ubezpieczeń.

 

Marcin Tarczyński, analityk PIU, prognozuje w Polskim Radiu (o czym informuje także Dziennik ubezpieczeniowy), że w najbliższym czasie ceny polis OC nadal będą rosły. Skąd to przekonanie? Wiąże się ono z sytuacją polu likwidacji szkód – choć liczba wypadków oraz ofiar śmiertelnych maleje, to kwoty wypłacanych przez zakłady ubezpieczeń odszkodowań rosną. Coraz wyższa jest średnia wypłata, a ten stopniowo wzmagający się trend obserwowany jest już od kilku lat. Jest to związane m.in. z tym, że bardziej restrykcyjnie do zasądzanych rekompensat podchodzą sądy.

 

Na potwierdzenie tego zjawiska można podać chociażby statystyki opublikowane przed kilkoma dniami przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. UFG odnotowało, że w pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku wartość odszkodowań za wypadki na terenie kraju spowodowane przez nieubezpieczonych i niezidentyfikowanych sprawców wzrosła o przeszło połowę.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Powitanie z Afryką | Konkurs | Logo
Aktualności 31 sierpnia 2022

Powitanie z Afryką

Czytaj dalej
Aktualności 30 czerwca 2016

Brexit bez wpływu na polisy OC

Czytaj dalej
Aktualności 11 sierpnia 2015

Mniej skarg ubezpieczonych

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę