Ergo Hestia uczy dzieci o ubezpieczeniach

Ubezpieczyciel w całości pokrywa koszty organizacji spotkań.

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 25.04.2016, w kategorii:

Sopockie towarzystwo ubezpieczeniowe w połowie miesiąca uruchomiło projekt edukacyjny „Mała Akademia Ubezpieczeń”. Są to warsztaty dla gimnazjalistów, podczas których uczniowie dowiadują się, jak działa rynek ubezpieczeń, poznają podstawowe pojęcia związane z ochroną, a także możliwości i prawa klientów. Celem akcji jest podniesienie świadomości ubezpieczeniowej i kształtowanie zainteresowań młodzieży.

W ramach „Małej Akademii Ubezpieczeń” odbędzie się cykli pilotażowych spotkań w Zespole Szkół nr 3 w Sopocie. Uczniowie tej placówki, jako pierwsi będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Ergo Hestii i nauczyć się od doświadczonych praktyków podstawowych informacji dotyczących świata ubezpieczeń.  Gimnazjaliści będą mieli także okazję wziąć udział w specjalnych warsztatach oraz prezentacjach, z których dowiedzą się jak tworzy się produkty ubezpieczeniowe, ale także poznają obowiązki ubezpieczyciela oraz nauczą się niektórych aspektów pomocy poszkodowanym.

W wypowiedzi zamieszczonej w materiałach prasowych ubezpieczyciela, Mikołaj Kunica, dyrektor Biura Komunikacji Ergo Hestii, mówi: – Próba podniesienia świadomości ubezpieczeniowej młodych ludzi jest sporym wyzwaniem, ponieważ oprócz solidnego przygotowania merytorycznego wymaga od nas również stworzenia przystępnej i atrakcyjnej dla nastolatków formy narracji – I dodaje. – Do naszych zajęć wykorzystamy między innymi najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne, takie jak na przykład egzoszkielet, który na co dzień służy do rehabilitacji i pomocy najciężej poszkodowanym.

Ergo Hestia w całości pokrywa koszty organizacji spotkań. Co więcej, będą one kontynuowane w kolejnych placówkach edukacyjno-oświatowych.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Jaką ochronę na wypadek poważnej choroby zapewnić może ubezpieczenie?

Jaką ochronę na wypadek poważnej choroby zapewnić może ubezpieczenie?

„Jak dobrze kupić polisę OC i AC” – Dziennik Wschodni

„Jak dobrze kupić polisę OC i AC” – Dziennik Wschodni

Konkurencja cenowa w OC się nie kończy

Konkurencja cenowa w OC się nie kończy