Ubezpieczenie, a terroryzm

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 18.11.2015, w kategorii:

Podczas drugiej już w tym roku, serii zamachów we Francji, życie straciło co najmniej 132 osoby, a jeszcze więcej zostało ciężko zranionych. W oświadczenia de Castries wyraził swój smutek i żal w związku z tym wydarzeniem.

 

Szef AXA w swojej wypowiedzi skierował swoje myśli i modlitwy ku ofiarom tej tragedii, ich rodzinom, przyjaciołom oraz wszystkim związanym z nimi osobami. Wyraził również wdzięczność ratownikom, oraz służbom medycznym, które zademonstrowały swoje bezgraniczne poświęcenie, oraz ochronie, wojsku i służbom wywiadowczym, które na co dzień chronią kraj i wszystkich jego mieszkańców.

 

Zamachy terrorystyczne, do których doszło w ubiegłym tygodniu, wznieciły na nowo dyskusję o zakresie ochrony ubezpieczenia w trakcie wojny czy ataku terrorystów. Odpowiedzialność ubezpieczyciela a zamachy terrorystyczne to kwestią, o której wspominaliśmy już wcześniej w kontekście zamachów w Tunezji. W obecnej sytuacji warto przypomnieć, że podstawowy zakres ubezpieczenia nie gwarantuje ochrony w trakcie wybuchu wojny czy ataków terrorystycznych. Jeśli ucierpimy w związku z wojną, terroryzmem lub zamieszkami niestety nie możemy liczyć na świadczenia w ramach ubezpieczenia turystycznego czy polisy na życie. Bowiem brak odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody powstałe w wyniku aktów terroru jest jednym ze standardowych wyłączeń w ogólnych warunkach tych ubezpieczeń.

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Braku OC tak łatwo nie ukryjesz

Braku OC tak łatwo nie ukryjesz

Polisa dla auta elektrycznego

Polisa dla auta elektrycznego

„Jakie ubezpieczenia przydają się zimą” – Dziennik Wschodni

„Jakie ubezpieczenia przydają się zimą” – Dziennik Wschodni