Aktualności12 czerwca 2015

Dlaczego należy zawsze opłacać OC pojazdu?

Właściciele samochodów  ponoszą wiele opłat związanych z eksploatacją pojazdów. Nie na darmo mówi się, że samochód to skarbonka. Jedną z najważniejszych opłat, a często też jedną z najwyższych jest obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdu.

Są kierowcy, którzy ignorują nakaz przerejestrowania nowo zakupionego samochodu, niektórzy też ‘zapominają’ o zrobieniu przeglądu. Ma to pewne negatywne konsekwencje, które jednak nie są aż tak uciążliwe. Dlaczego jednak warto zawsze pamiętać o opłaceniu oc? Odpowiedzią jest wysoka kara za brak OC samochodu.  Jej wysokość uzależniona jest od minimalnego wynagrodzenia za pracę i wynosi obecnie jego dwukrotność w przypadku samochodów osobowych, a w przypadku motocykli jego 1/3. Na szczęście dla zapominalskich brak polisy jedynie przez kilka dni skutkuje koniecznością zapłaty jedynie części kary, a nie jej całości. I tak jest to jednak stawka 700 złotych jeśli nie mamy ubezpieczenia do 3 dni, a gdy okres ten przeciąga się do 14 dni stawka kary wzrasta już do kwoty 1750 złotych, zaś po upływie ponad dwóch tygodni bez ubezpieczenia jest płatna pełną kwotę 3500 złotych.

Jak więc można się przekonać wysokość kar jest znaczna. Czy zniechęci to właścicieli pojazdów do unikania płacenia polisy? Prawdopodobnie.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 27 kwietnia 2018

Rekordowy rok ERGO Hestii

Czytaj dalej
Aktualności 28 czerwca 2018

Czerwiec 2018

Czytaj dalej
Aktualności 27 września 2018

Opóźniony rejestr agentów?

Czytaj dalej
Aktualności 30 sierpnia 2019

Kupno używanego auta a OC

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę