Warta rozpoczęła testy rozpoznawania obrazu w likwidacji szkód

Agata Wrzosek Agata Wrzosek
Opublikowano: 02.12.2019, w kategorii:

Warta rozpoczęła testy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji przy rozpoznawaniu uszkodzeń w samochodach. Technologia może być wykorzystywana nawet w 60-procentach zgłoszonych szkód komunikacyjnych.

Nowe rozwiązanie będzie analizowało zdjęcia szkód komunikacyjnych i na ich podstawie dokonywało rozpoznania uszkodzonego elementu karoserii samochodu oraz szacowało wartość odszkodowania. Wdrożenie tego sposobu działania przyniesie korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla klientów.

Warta pracuje równocześnie nad drugim projektem wykorzystującym sztuczna inteligencję. Do końca roku, część szkód zgłoszonych przez infolinię będzie przyjmowania przez bota wykorzystującego system rozpoznawania mowy. To rozwiązanie zdecydowanie skróci czas oczekiwania na przyjęcie sprawy, szczególnie w okresie anomalii pogodowych jak burze, nawałnice czy mocne opady śniegu. Podczas drugiej części rozmowy, prowadzonej już przez pracownika, klient usłyszy informacje o możliwych wariantach rozliczenia szkody czy zorganizowania usług.

 

AW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

PZU, Link4 i Compensa na czele rankingu jakości danych

PZU, Link4 i Compensa na czele rankingu jakości danych

Ceny polis OC i AC od sasa do lasa

Ceny polis OC i AC od sasa do lasa