PZU zdobyło europejską nagrodę EFMA za obsługę głuchych i niedosłyszących klientów

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 09.07.2018, w kategorii:

Rewolucyjny sposób obsługi głuchych i niedosłyszących klientów w PZU zyskał uznanie międzynarodowej społeczności. Podczas uroczystej gali w Paryżu (12 czerwca 2018 r.) przedstawiciele PZU odebrali nagrodę Efma-Accenture Innovation in Insurance Awards w kategorii „Customer Experience & Engagement”.

PZU, jako pierwsza instytucja finansowa w Europie, uruchomiła w 2017 roku trójstronne połączenia wideo przez Internet z konsultantem w języku migowym. W trosce o komfort 50 tysięcy Polaków posługujących się językiem migowym PZU już w listopadzie 2015 r. wprowadziło obsługę klientów w Polskim Języku Migowym. Początkowo była dostępna tylko w wybranych oddziałach firmy. W grudniu ub. roku PZU, we współpracy z polskim startupem Migam, wprowadził usługę umożliwiającą klientom głuchym i niedosłyszącym jednoczesne połączenie wideo przez internet z tłumaczem języka migowego oraz specjalistą PZU. Dzięki połączeniu online, klient może załatwić swoje sprawy lub uzyskać niezbędną pomoc i informacje nie wychodząc nawet z domu. Z konsultantem można połączyć się na stronie https://www.pzu.pl/obsluga-i-pomoc/kontakt. Wystarczy mieć komputer lub urządzenie mobilne z kamerką internetową oraz dostęp do Internetu. 

Korzystając z usług tłumaczy języka migowego PZU zapewnia profesjonalną jakość tłumaczenia i redukuje ryzyko nieporozumień. Klienci mogą załatwić niemal każdą swoją sprawę i uzyskać informacje w sposób dyskretny, bez wychodzenia z domu i angażowania innych osób.

Nagrody EFMA-Accenture Innovation in Insurance Awards to wyróżnienie dla najbardziej innowacyjnych projektów w sektorze ubezpieczeniowym, które wykorzystują nowe technologie i są odpowiedzią na największe wyzwania ery cyfrowej. Zwycięstwo PZU jest dużym osiągnięciem –  rywalizacja była bardzo zacięta. Do konkursu zgłoszono ponad 320 innowacji z 237 instytucji finansowych z 45 krajów.

European Financial Management Association (EFMA) to organizacja, która zrzesza 3300 banków i ubezpieczycieli z ponad 130 krajów, oferując im dostęp do najbardziej innowacyjnych rozwiązań w branży finansowej.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Zmiany kadrowe. Dołączył do nas Dyrektor HR

Zmiany kadrowe. Dołączył do nas Dyrektor HR

Ubezpieczeniowe podsumowanie 2015 roku

Ubezpieczeniowe podsumowanie 2015 roku

Eurotax i Info-Expert – jak się poruszać w dżungli modeli i wersji samochodów?

Eurotax i Info-Expert – jak się poruszać w dżungli modeli i wersji samochodów?