Aktualności28 maja 2015

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Polisy mieszkaniowe przestają być wyłączną domeną ich właścicieli. Z obserwacji towarzystw ubezpieczeniowych wynika, że coraz częściej ubezpieczenie mieszkania kupują także lokatorzy. W takim przypadku ochrona obejmować powinna nie tylko sam lokal, ale także ruchomości należące na najemcy – meble i sprzęty, które znajdują się w mieszkaniu.

Jeśli nieruchomość jest wynajmowana o ochronie ubezpieczeniowej powinien pomyśleć zarówno jej właściciel, jak i lokator. Bowiem każdy z nich ma w tym interes.

Właściciel ubezpiecza sam lokal, wszystkie znajdujące się w nim elementy oraz posiadane i pozostawione na czas wynajmu ruchomości. Natomiast lokator powinien wykupić polisę chroniącą przedmioty, które do tego mieszkania zostały przez niego wniesione, np. komputer czy meble – tłumaczy w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Justyna Szafraniec z firmy ubezpieczeniowej Proama.

fot. Ochrona mienia powinna obejmować także ruchomości domowe.

Polisa dla wynajmowanego mieszkania to niewielki wydatek. Ceny ubezpieczeń dla najemcy zaczynają się już od kilkunastu złotych rocznie. Decydujący się na ubezpieczenie lokator powinien wziąć pod uwagę rozszerzenie ochrony o wszystkie realne ryzyka – zarówno kradzieży, włamania, jak i skutki zdarzeń losowych takich jak pożar czy zalanie. Warto również zadbać o ubezpieczenie OC, które zabezpiecza przed finansowymi konsekwencjami ewentualnej szkody wyrządzonej na przykład w razie awarii i zalania wodą sąsiedniego mieszkania.

 

BC

 

 

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 18 sierpnia 2017

Ubiegły rok w statystykach UFG

Czytaj dalej
Aktualności 31 stycznia 2015

Ceny OC zaczęły rosnąć

Czytaj dalej
Aktualności 28 maja 2020

Maj 2020

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę