EKUZ nie wystarczy

2015-01-20 Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” karta EKUZ, czyli bezpłatnie wydawane zaświadczenie uprawniające do opieki medycznej poza granicami kraju, nie

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 20.01.2015, w kategorii:

2015-01-20

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” karta EKUZ, czyli bezpłatnie wydawane zaświadczenie uprawniające do opieki medycznej poza granicami kraju, nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa podczas aktywnego zimowego wypoczynku. Może ona nie wystarczyć do zapewnienia odpowiedniej opieki podczas wypadku na stoku.

Z danych ubezpieczycieli wynika, że koszty tego typu nieoczekiwanego leczenia za granicą przekraczać mogą nawet 200 tys. zł. W takiej sytuacji finansowe zabezpieczenie gwarantuje dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Według danych zebranych przez gazetę, towarzystwa ubezpieczeniowe potwierdzają, że co roku o polisę podczas zimowych wyjazdów troszczy się o kilka procent turystów więcej. O sukcesywnym wzroście zainteresowanych tego typu ochroną przekonują najwięksi ubezpieczyciele – kilkuprocentowy wzrost sprzedaży tych produktów zanotowało PZU oraz Allianz.

W miarę wzrostu częstotliwość zagranicznych wyjazdów oraz świadomości turystów należy oczekiwać wzrostu całego rynku ubezpieczeń turystycznych.

DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Wojna cenowa odchudza rynek OC. Ale się kończy” – Rzeczpospolita

„Wojna cenowa odchudza rynek OC. Ale się kończy” – Rzeczpospolita

Superpolisa na Targach Franczyza 2014 w Warszawie

Superpolisa na Targach Franczyza 2014 w Warszawie

Jak ubezpieczyć mieszkanie?

Jak ubezpieczyć mieszkanie?