3 mln odszkodowania za pożar mostu Łazienkowskiego

2015-02-18 O konieczności zwrócenia uwagi na wysokość sumy ubezpieczenia oraz zawartych w umowie wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela przypomniał wszystkim pożar warszawskiego

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 18.02.2015, w kategorii:

2015-02-18

O konieczności zwrócenia uwagi na wysokość sumy ubezpieczenia oraz zawartych
w umowie wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela przypomniał wszystkim pożar warszawskiego mostu Łazienkowskich. Obiekt ten stanął w płomieniach 14 lutego.
Z pierwszych ustaleń ekspertów wynika, że wysokość strat powstałych w wyniku zdarzenia może sięgnąć nawet kilkudziesięciu milionów.

 

Miasto odszkodowania dochodzić będzie u towarzystwa ubezpieczeniowego UNIQA, które odpowiada za szkody wszystkich stołecznych mostów. Z opublikowanego przez „Puls Biznesu” artykułu możemy się dowiedzieć, że UNIQA od początku 2014 roku obejmuje ochroną mienie całego Miasta Stołecznego Warszawy. Za polisę ubezpieczeniową stolica zapłaciła nieco ponad 10 mln zł, choć jeszcze dwa lata wcześniej składka za umowę zawartą z innym zakładem sięgnęła blisko 30 mln zł.

 

Odpowiedzialność ubezpieczyciela obejmuje ochronę ryzyka pożaru, jednak wysokość sumy ubezpieczenia na wszystkie naprawy tego typu obiektów została ustalona zaledwie do 3 mln zł. Oznacza to, że tylko takiej kwoty można spodziewać się w ramach odszkodowania za straty poniesione podczas pożaru mostu Łazienkowskiego. Resztę środków potrzebnych do pokrycia kosztów naprawy mostu będzie trzeba pozyskać z innych źródeł.

DW

 

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Media o nas – Lipiec 2016

Media o nas – Lipiec 2016

DziękiUbezpieczeniom jest lepiej

DziękiUbezpieczeniom jest lepiej

PZU Rowerzysta: Bezpieczniej na rowerze

PZU Rowerzysta: Bezpieczniej na rowerze