Aktualności18 lutego 2015

3 mln odszkodowania za pożar mostu Łazienkowskiego

2015-02-18

O konieczności zwrócenia uwagi na wysokość sumy ubezpieczenia oraz zawartych
w umowie wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela przypomniał wszystkim pożar warszawskiego mostu Łazienkowskich. Obiekt ten stanął w płomieniach 14 lutego.
Z pierwszych ustaleń ekspertów wynika, że wysokość strat powstałych w wyniku zdarzenia może sięgnąć nawet kilkudziesięciu milionów.

 

Miasto odszkodowania dochodzić będzie u towarzystwa ubezpieczeniowego UNIQA, które odpowiada za szkody wszystkich stołecznych mostów. Z opublikowanego przez „Puls Biznesu” artykułu możemy się dowiedzieć, że UNIQA od początku 2014 roku obejmuje ochroną mienie całego Miasta Stołecznego Warszawy. Za polisę ubezpieczeniową stolica zapłaciła nieco ponad 10 mln zł, choć jeszcze dwa lata wcześniej składka za umowę zawartą z innym zakładem sięgnęła blisko 30 mln zł.

 

Odpowiedzialność ubezpieczyciela obejmuje ochronę ryzyka pożaru, jednak wysokość sumy ubezpieczenia na wszystkie naprawy tego typu obiektów została ustalona zaledwie do 3 mln zł. Oznacza to, że tylko takiej kwoty można spodziewać się w ramach odszkodowania za straty poniesione podczas pożaru mostu Łazienkowskiego. Resztę środków potrzebnych do pokrycia kosztów naprawy mostu będzie trzeba pozyskać z innych źródeł.

DW

 

 

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 27 października 2015

KNF podsumowało pierwsze półrocze 2015

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy