Zadowolenie Polaków z ubezpieczeń – Diagnoza Społeczna 2015

wzrosło zaufanie do wszystkich instytucji finansowych!

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 27.11.2015, w kategorii:

Jak wynika z Diagnozy Społecznej, której zadaniem jest przeprowadzenie badań z zadowolenia co do warunków i jakości życia Polaków, w przeciągu ostatnich dwóch lat wszystkie instytucje finansowe, w tym także rynek ubezpieczeń, zyskał wiele w oczach obywateli.

 

W okresie ostatnich dwóch lat wzrosło zaufanie do wszystkich instytucji finansowych. Stało się tak, mimo że w tym czasie obserwowaliśmy przynajmniej kilka wydarzeń, które mogły to zaufanie nadwyrężać m.in. ograniczenie udziału OFE w systemie emerytalnym, problem kredytów mieszkaniowych we frankach szwajcarskich, zawirowania wokół ubezpieczeń na życie z funduszem kapitałowym.

 

Od roku 2013, kiedy przeprowadzono ostatnią Diagnozę Społeczną, wzrosło zaufanie do ubezpieczycieli. Zakładom ubezpieczeń na życie, w stopniu dużym i umiarkowanym, ufa o 5,4% Polaków więcej niż w 2013 roku (2015- 52,7%), majątkowych o 4,9% (2015- 49,4%), a społecznych o 4,1% (2015- 48%).

 

Ciekawy jest fakt, że we wszystkich trzech typach ubezpieczeń, w większości badanych grup, zaufanie przewyższało jego brak, na przykład, wiarę w ubezpieczenia życiowe miały wszystkie grupy, poza osobami w wieku 60-64 lata, prywatnymi przedsiębiorcami, rolnikami i bezrobotnymi.

 

W obecnej edycji Diagnozy Społecznej w kwestionariuszu znalazło się także pytanie, czy respondent korzysta z jakiejś formy ubezpieczeń, a jeśli tak, to czy ma ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy, prywatne ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, ubezpieczenie autocasco i ubezpieczenie zdrowotne w związku z wyjazdem za granicę. Poniższy wykres przedstawia procent osób deklarujących posiadanie ubezpieczenia i odsetek osób posiadających określoną polisę.

Diagnoza Społeczne

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Superpolisa.pl z ubezpieczeniami w Rivierze!” – Express Gdyński

„Superpolisa.pl z ubezpieczeniami w Rivierze!” – Express Gdyński

Język korzyści w pigułce: dozuj informacje i mów zrozumiale (część II)

Język korzyści w pigułce: dozuj informacje i mów zrozumiale (część II)

Polisa szyta na miarę dla turysty

Polisa szyta na miarę dla turysty