Zadowolenie Polaków z ubezpieczeń – Diagnoza Społeczna 2015

wzrosło zaufanie do wszystkich instytucji finansowych!

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 27.11.2015, w kategorii:

Jak wynika z Diagnozy Społecznej, której zadaniem jest przeprowadzenie badań z zadowolenia co do warunków i jakości życia Polaków, w przeciągu ostatnich dwóch lat wszystkie instytucje finansowe, w tym także rynek ubezpieczeń, zyskał wiele w oczach obywateli.

 

W okresie ostatnich dwóch lat wzrosło zaufanie do wszystkich instytucji finansowych. Stało się tak, mimo że w tym czasie obserwowaliśmy przynajmniej kilka wydarzeń, które mogły to zaufanie nadwyrężać m.in. ograniczenie udziału OFE w systemie emerytalnym, problem kredytów mieszkaniowych we frankach szwajcarskich, zawirowania wokół ubezpieczeń na życie z funduszem kapitałowym.

 

Od roku 2013, kiedy przeprowadzono ostatnią Diagnozę Społeczną, wzrosło zaufanie do ubezpieczycieli. Zakładom ubezpieczeń na życie, w stopniu dużym i umiarkowanym, ufa o 5,4% Polaków więcej niż w 2013 roku (2015- 52,7%), majątkowych o 4,9% (2015- 49,4%), a społecznych o 4,1% (2015- 48%).

 

Ciekawy jest fakt, że we wszystkich trzech typach ubezpieczeń, w większości badanych grup, zaufanie przewyższało jego brak, na przykład, wiarę w ubezpieczenia życiowe miały wszystkie grupy, poza osobami w wieku 60-64 lata, prywatnymi przedsiębiorcami, rolnikami i bezrobotnymi.

 

W obecnej edycji Diagnozy Społecznej w kwestionariuszu znalazło się także pytanie, czy respondent korzysta z jakiejś formy ubezpieczeń, a jeśli tak, to czy ma ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy, prywatne ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, ubezpieczenie autocasco i ubezpieczenie zdrowotne w związku z wyjazdem za granicę. Poniższy wykres przedstawia procent osób deklarujących posiadanie ubezpieczenia i odsetek osób posiadających określoną polisę.

Diagnoza Społeczne

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

listopad 2014

listopad 2014

Załóż zimówki, bo będzie kłopot

Załóż zimówki, bo będzie kłopot