Jaką ochronę na wypadek poważnej choroby zapewnić może ubezpieczenie?

Katalog chorób skwalifikowanych jako „poważne” zachorowania ustalany jest przez każdego ubezpieczyciela samodzielnie

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 26.08.2016, w kategorii:

Każdego roku w Polsce diagnozuje się ok. 130 tys. nowych zachorowań na nowotwory złośliwe, ponad 100 tys. osób dotyka zawał serca, a to zaledwie statystyki dwóch z wielu poważnych chorób jakie mogą nas spotkać. Faktem jest, że ciężkie zachorowania dotyczą coraz większej liczby osób. I choć postęp medycyny sprawia, że coraz częściej da się je wyleczyć, to nierzadko łączy się to z specjalistycznymi zabiegami i kosztownymi lekami. Czy i jak można się zabezpieczyć na wypadek poważnej choroby?

Poważna choroba odbija się nie tylko na zdrowiu, ale także bardzo często destabilizuje życie prywatne i zawodowe chorej osoby i jej najbliższych. Często wiąże się to także z zachwianiem stabilności domowego budżetu. Osoby chore często przyznają, że w tym trudnym dla nich okresie zapewnienie rodzinie finansowego bytu jest nie mniej ważne, niż trafna diagnoza lekarza czy skuteczny proces leczenia.  W takiej sytuacji nieocenionym wsparciem są świadczenia, o które można się ubiegać w ramach ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenie na życie przede wszystkim pełni funkcję finansowego zabezpieczenia. W podstawowym zakresie polisa zapewnia wypłatę świadczenia po śmierci ubezpieczonego. Jednak zakres ubezpieczenia można rozszerzyć o ryzyko wystąpienia poważnego zachorowania, dzięki czemu polisa zapewni wypłatę świadczeń w związku z takimi schorzeniami, jak m.in. choroba Alzheimera czy Parkinsona, śpiączka, zawał serca, udar mózgu, czy niewydolność nerek. Warto wiedzieć, że katalog chorób skwalifikowanych jako „poważne” zachorowania ustalany jest przez każdego ubezpieczyciela samodzielnie, dlatego szczegółowy zakres ochrony należy zweryfikować w OWU jeszcze na etapie podpisywania umowy, zwłaszcza jeśli zależy nam na ubezpieczeniu się przed nowotworem. Bowiem ochrona na wypadek choroby nowotworowej bardzo często stanowi osobne rozszerzenie umowy ubezpieczenia.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Mamy nowy oddział i wybieramy się na XV Targi Franczyza 2017

Mamy nowy oddział i wybieramy się na XV Targi Franczyza 2017

Nadchodzący rok przywita nas wieloma podwyżkami

Nadchodzący rok przywita nas wieloma podwyżkami

Kolejne wytyczne KNF-u

Kolejne wytyczne KNF-u