Aktualności18 marca 2024

Forma Olimpijska Grupy Superpolisa

Artykuł "Forma Olimpijska" - prezes Zarządu Superpolisa Ubezpieczenia - Jakub Nowiński

“Forma Olimpijska ” – w najnowszym wydaniu Miesięcznika Ubezpieczeniowego swoich wypowiedzi udzielili Jakub Nowiński – prezes Superpolisy Ubezpieczenia oraz dwoje Super-Agentów – Agnieszka Wichrowska i Marek Kurzeja.

Sport zawsze był nam bliski, dlatego w Grupie Superpolisa czujemy się niczym trenerzy i menedżerowie pracujący z najlepszymi zawodowymi sportowcami na rynku. Chcemy być dla agentów tym, kim trener jest dla zawodnika. Z jednej strony dajemy im możliwość współpracy z bardzo solidnym i wiarygodnym partnerem – jedną z trzech największych multiagencji w Polsce, a z drugiej oferujemy indywidualne wsparcie i możliwości rozwoju w zależności od potrzeb. Nasze starania doceniło już ponad 4000 osób, a liczba pracujących z nami agentów rośnie systematycznie.

Przygotowujemy naszych partnerów jak zawodowych sportowców i stawiamy na ich wszechstronny i perfekcyjny rozwój, aby w każdej sytuacji mogli jak najlepiej doradzić klientowi. Agenci, tak jak sportowcy, muszą być szybcy, dynamiczni i przygotowani do stawienia czoła licznym wyzwaniom. Wiemy, że ich codzienność to nie tylko sprzedaż i obsługa klienta, ale również praca w zmieniających się warunkach i gąszczu przepisów. Mamy potężną bazę wiedzy, którą przekazujemy naszym partnerom
poprzez kilkanaście dedykowanych programów szkoleniowych.

Na każdym poziomie współpracy dajemy agentom wsparcie w ich działalności. Pomagamy od samego początku w świadomym rozwoju ich biznesu. Na co dzień do ich dyspozycji są regionalni opiekunowie, których rolą jest codzienna indywidualna praca z agentami. Pomagamy od pierwszego kontaktu z klientem, poprzez przekazanie wiedzy o tym, jak zarządzić marką osobistą czy jak wykorzystać social media. Chcemy, aby agent mógł skupić się tylko na obsłudze klienta, a my zapewniamy całe zaplecze IT, produktowe oraz szerokie wsparcie w zakresie prawnym przy APK i RODO. Kontrolujemy też dla naszych partnerów wszystkie zmiany w przepisach, czuwamy nad tym, aby każdy był zabezpieczony oraz posiadał aktualną wiedzę i systemy, a w razie konieczności udzielamy pomocy. Poprzez przyjazne rozwiązania chcemy ułatwiać pracę i zdejmować z głowy wiele codziennych obowiązków, tak, by każdy mógł działać profesjonalnie w oparciu o unikalny „know-how”, który mu dostarczamy. Ważne jest dla nas, aby przekazać wszystkim klucz do bezpieczeństwa prowadzenia biznesu.

Budując wyjątkowość marki Superpolisa i starając się tworzyć najlepsze dla naszych agentów środowisko, posiadamy i cały czas wdrażamy produkty dedykowane tylko dla naszej sieci takie jak GAP, assistance z unikatowym akresem czy produkty dla grup zawodowych. Od kilku lat oferujemy programy ratalne dla klientów, które teraz będziemy jeszcze mocniej rozwijać. Dostęp do nich dajemy każdemu naszemu agentowi, aby stale powiększał swoje portfolio. Traktujemy każdego tak samo i na równi, niezależnie od wielkości prowadzonego biznesu

Nasza filozofia od zawsze pozostaje niezmienna – nasze relacje z partnerami, niezależnie od ich wielkości, były, są i będą całkowicie partnerskie. Zawsze gramy i wygrywamy drużynowo i w grupie jesteśmy silniejsi.

“Jestem fanem zakresu” – Marek Kurzeja

Doświadczenie w branży ubezpieczeniowej zacząłem zdobywać stosunkowo niedawno, bo od 10 lat. Wcześniej pracowałem w korporacji farmaceutycznej. Przyszedł czas, że postanowiłem znaleźć pracę, w której nie będę od nikogo zależny. Jeśli zdobędę klientów, otrzymam wynagrodzenie, ale nie wiążą mnie żadne układy korporacyjne. Zdecydowałem, że spróbuję najpierw w segmencie życiowym, jako agent wyłączny w Unum (d. Pramerica). Po jakimś czasie stwierdziłem, że ze względu na szerszą i kompleksową ofertę dla klientów najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca z multiagencją. Wybrałem Superpolisę, z którą współpracuję do dziś i z każdym miesiącem jest coraz lepiej.

Wiem, że dobrze wybrałem. Osoby, z którymi współpracuję na co dzień, czyli moja pani dyrektor Agnieszka czy osoby w centrali są po prostu nieocenione (zarówno jeżeli chodzi o wiedzę z zakresu naszej branży, jak i w codziennych kontaktach). Decydując się na ten zawód […]. Całość wypowiedzi dostępna LINK.

“Przygoda na całe życie” – Agnieszka Wichrowska

Przez kilkanaście lat mieszkałam w Wiedniu. Gdy przyjechałam do Polski, spotkałam koleżankę, za namową której wspólnie otworzyłyśmy agencję ubezpieczeniową. To był epizod. Następnie kilka razy zmieniałam miejsca zatrudnienia, uczyłam się zawodu i poznawałam rynek, którego realiów wcześniej zupełnie nie znałam. Nie planowałam również pracy w zawodzie agenta, ale na tyle mi się ona spodobała, że w tym roku mija 10 lat odkąd prowadzę własną multiagencję we współpracy z Superpolisą. Łącznie w ubezpieczeniach pracuję już prawie 18 lat. Okazała się to przygoda na całe życie.

Uważam, że ubezpieczenia to bardzo wymagająca i dynamicznie zmieniająca się dziedzina. Żeby stworzyć bazę i zdobyć zaufanie klientów, musi upłynąć kilka lat. Zawód agenta poleciłabym osobom wytrwałym, które naprawdę lubią pracować z ludźmi, ale również lubią wyzwania. Im większe wyzwanie, tym później większa satysfakcja z wykonanej pracy […]. Całość wypowiedzi dostępna LINK.

Źródło: Miesięcznik Ubezpieczeniowy

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 28 października 2016

Czy ceny OC jeszcze wzrosną?

Czytaj dalej
Aktualności 23 grudnia 2019

Branżowe przepowiednie 2020

Czytaj dalej
Aktualności 14 lipca 2015

Bezpieczne wakacje z Superpolisą

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę