Aktualności31 maja 2017

7 dodatków do polisy turystycznej, o których nie miałeś pojęcia

Sezon urlopowy za pasem. Wielu z nas nie może doczekać się upragnionych wakacji. Jednak zanim spakujemy walizki, warto zastanowić się nad zapewnieniem sobie kompleksowej ochrony na wypadek niespodziewanych zdarzeń w podróży. Zebraliśmy dla Was informacje o 7 przydatnych dodatkach do polis turystycznych, o których mało kto wie.

Bez względu na to, czy wakacje planujemy sami, czy decydujemy się na wyjazd organizowany przez biuro podróży, powinniśmy zaopatrzyć się w polisę turystyczną. Poza standardowym zakresem ubezpieczenie podróżne rozszerzyć można o szereg dodatkowych produktów, o których najprawdopodobniej nie wiedzieliście.

1.Utrata środków płatniczych i dosłanie rzeczy osobistych

To rozszerzenie ochrony, które dostępne jest w ramach ubezpieczenia bagażu oferowanego przez kilku ubezpieczycieli. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję, to w przypadku kradzieży, utraty posiadanych w podróży pieniędzy lub kart płatniczych, ubezpieczyciel pomoże skontaktować się z bankiem, aby zabezpieczyć środki na koncie. Dodatkowo można liczyć również na przekazanie informacji bliskimi, którzy będą mogli przesłać pieniądze pozwalające na kontynuowanie podróży. Ponadto, na życzenie ubezpieczonego turysty, możliwe jest zorganizowanie i pokrycie kosztów wysyłki przedmiotów osobistych niezbędnych do kontynuacji podróży.

2.Opieka nad nieletnimi dziećmi

W ofercie ubezpieczycieli znajdziemy ciekawą propozycję dla osób wybierających się w podróż wraz z dziećmi. Decydując się na rozbudowany pakiet assistance, w przypadku konieczności pobytu w szpitalu lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, rodzice nie będą musieli się zastanawiać, kto zatroszczy się o ich pociechy. Ubezpieczyciel może zorganizować opiekę nad nieletnimi dziećmi i pokryć jej koszty. Co ciekawe, dotyczy to zarówno organizacji opieki na miejscu zdarzenia, jak i również w przypadku, gdy ubezpieczony wraz z rodziną zdecyduje się na powrót do domu.

3.Odwiedziny bliskiej osoby

Podczas leczenia lub rehabilitacji potrzebujemy specjalistycznej opieki medycznej. W takich sytuacjach nieocenione jest również wsparcie bliskich i rodziny. Dlatego jeśli decydujemy się na samotne wakacje, a mimo to chcemy mieć pewność, że w trudnych chwilach będziemy mogli liczyć na najbliższych, warto do ochrony dodać opcję pokrycia kosztów odwiedzin osoby bliskiej. Ten dodatek do polisy turystycznej to gwarancja sfinansowania kosztów transportu i zakwaterowania dla wybranej przez nas bliskiej osoby np. gdy trafimy do szpitala i będziemy potrzebowali jej wsparcia.

4.Kierowca zastępczy

Wybierasz się na wakacje własnym autem i jako jedyny masz prawo jazdy? Zastanów się nad dodatkiem do polisy gwarantującym zorganizowanie i pokrycie kosztów kierowcy zastępczego. To rozszerzenie, które będzie przydatne, jeżeli w związku z nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem stan zdrowia ubezpieczonego kierowcy nie pozwali mu na prowadzenie samochodu. Ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty zastępczego kierowcy, który będzie mógł kontynuować jazdę lub poprowadzić pojazd w drodze powrotnej do domu. Warto dodać, że świadczenie to jest realizowane, o ile ubezpieczonemu w podróży nie towarzyszyła żadna osoba posiadająca prawo jazdy oraz pod warunkiem potwierdzenia przez lekarza przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu.

5.Opieka nad kotami i psami

Coraz częściej na urlop zabieramy zwierzęta. Podróżowanie z pupilami wymaga od ich właścicieli zatroszczenia się o wiele spraw m.in. zabukowanie odpowiednich biletów i zakup odpowiedniego transportera. Co, jeśli w podróży wskutek nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania opiekun zwierzęcia trafi do szpitala? W ofercie niektórych ubezpieczycieli dostępny jest produkt, który gwarantuje pomoc w takiej sytuacji. Jeśli ubezpieczony właściciel kota lub pasa będzie potrzebował hospitalizacji, to może liczyć na zorganizowanie i pokrycie kosztów przewozu zwierząt do wskazanej osoby lub do placówki gwarantującej całodobową opiekę. 

6.Pomoc prawna lub pomoc tłumacza

Może zdarzyć się tak, że podczas zagranicznej podróży dojdzie do wypadku i będziesz potrzebował pomocy prawnej lub tłumacza. Mimo że konieczność skorzystania z tego typu usług w praktyce zdarza się rzadko, to mając na uwadze koszty związane z wynajęciem adwokata za granicą, warto się na taką ewentualność zabezpieczyć. Podczas zagranicznego urlopu wsparcie tłumacza okazać się może nieocenione także np. podczas wizyty w szpitalu, kiedy konieczne będzie porozmawianie z lekarzami. Dlatego warto wiedzieć, że tego typu usługi dostępne są w rozszerzonych wariantach turystycznego assistance.

7.Terroryzm

Działania wojenne i ataki terrorystyczne to jedno z podstawowych wyłączeń zapisanych w ogólnych warunkach ubezpieczeń większości towarzystw. Nie oznacza to jednak, że nie można kupić polisy turystycznej zapewniającej wsparcie w takich sytuacjach. Możliwość skorzystania z pomocy ubezpieczyciela w przypadku ataków terrorystycznych zazwyczaj wymaga rozszerzenia ochrony i wiąże się z dodatkową opłatą. Warto również wiedzieć, że nawet, gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie ubezpieczyciel nie będzie odpowiadał za wszystkie szkody. Obostrzenia dotyczą np. zdarzeń powstałych w wyniku ataków terroru, jeżeli w ciągu 90 dni przed datą rozpoczęcia ochrony w danym kraju występowały już ataki terroryzmu, działania wojenne, zamieszki, strajki czy rozruchy.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę