7 dodatków do polisy turystycznej, o których nie miałeś pojęcia

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 31.05.2017, w kategorii:

Sezon urlopowy za pasem. Wielu z nas nie może doczekać się upragnionych wakacji. Jednak zanim spakujemy walizki, warto zastanowić się nad zapewnieniem sobie kompleksowej ochrony na wypadek niespodziewanych zdarzeń w podróży. Zebraliśmy dla Was informacje o 7 przydatnych dodatkach do polis turystycznych, o których mało kto wie.

Bez względu na to, czy wakacje planujemy sami, czy decydujemy się na wyjazd organizowany przez biuro podróży, powinniśmy zaopatrzyć się w polisę turystyczną. Poza standardowym zakresem ubezpieczenie podróżne rozszerzyć można o szereg dodatkowych produktów, o których najprawdopodobniej nie wiedzieliście.

1.Utrata środków płatniczych i dosłanie rzeczy osobistych

To rozszerzenie ochrony, które dostępne jest w ramach ubezpieczenia bagażu oferowanego przez kilku ubezpieczycieli. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję, to w przypadku kradzieży, utraty posiadanych w podróży pieniędzy lub kart płatniczych, ubezpieczyciel pomoże skontaktować się z bankiem, aby zabezpieczyć środki na koncie. Dodatkowo można liczyć również na przekazanie informacji bliskimi, którzy będą mogli przesłać pieniądze pozwalające na kontynuowanie podróży. Ponadto, na życzenie ubezpieczonego turysty, możliwe jest zorganizowanie i pokrycie kosztów wysyłki przedmiotów osobistych niezbędnych do kontynuacji podróży.

2.Opieka nad nieletnimi dziećmi

W ofercie ubezpieczycieli znajdziemy ciekawą propozycję dla osób wybierających się w podróż wraz z dziećmi. Decydując się na rozbudowany pakiet assistance, w przypadku konieczności pobytu w szpitalu lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, rodzice nie będą musieli się zastanawiać, kto zatroszczy się o ich pociechy. Ubezpieczyciel może zorganizować opiekę nad nieletnimi dziećmi i pokryć jej koszty. Co ciekawe, dotyczy to zarówno organizacji opieki na miejscu zdarzenia, jak i również w przypadku, gdy ubezpieczony wraz z rodziną zdecyduje się na powrót do domu.

3.Odwiedziny bliskiej osoby

Podczas leczenia lub rehabilitacji potrzebujemy specjalistycznej opieki medycznej. W takich sytuacjach nieocenione jest również wsparcie bliskich i rodziny. Dlatego jeśli decydujemy się na samotne wakacje, a mimo to chcemy mieć pewność, że w trudnych chwilach będziemy mogli liczyć na najbliższych, warto do ochrony dodać opcję pokrycia kosztów odwiedzin osoby bliskiej. Ten dodatek do polisy turystycznej to gwarancja sfinansowania kosztów transportu i zakwaterowania dla wybranej przez nas bliskiej osoby np. gdy trafimy do szpitala i będziemy potrzebowali jej wsparcia.

4.Kierowca zastępczy

Wybierasz się na wakacje własnym autem i jako jedyny masz prawo jazdy? Zastanów się nad dodatkiem do polisy gwarantującym zorganizowanie i pokrycie kosztów kierowcy zastępczego. To rozszerzenie, które będzie przydatne, jeżeli w związku z nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem stan zdrowia ubezpieczonego kierowcy nie pozwali mu na prowadzenie samochodu. Ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty zastępczego kierowcy, który będzie mógł kontynuować jazdę lub poprowadzić pojazd w drodze powrotnej do domu. Warto dodać, że świadczenie to jest realizowane, o ile ubezpieczonemu w podróży nie towarzyszyła żadna osoba posiadająca prawo jazdy oraz pod warunkiem potwierdzenia przez lekarza przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu.

5.Opieka nad kotami i psami

Coraz częściej na urlop zabieramy zwierzęta. Podróżowanie z pupilami wymaga od ich właścicieli zatroszczenia się o wiele spraw m.in. zabukowanie odpowiednich biletów i zakup odpowiedniego transportera. Co, jeśli w podróży wskutek nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania opiekun zwierzęcia trafi do szpitala? W ofercie niektórych ubezpieczycieli dostępny jest produkt, który gwarantuje pomoc w takiej sytuacji. Jeśli ubezpieczony właściciel kota lub pasa będzie potrzebował hospitalizacji, to może liczyć na zorganizowanie i pokrycie kosztów przewozu zwierząt do wskazanej osoby lub do placówki gwarantującej całodobową opiekę. 

6.Pomoc prawna lub pomoc tłumacza

Może zdarzyć się tak, że podczas zagranicznej podróży dojdzie do wypadku i będziesz potrzebował pomocy prawnej lub tłumacza. Mimo że konieczność skorzystania z tego typu usług w praktyce zdarza się rzadko, to mając na uwadze koszty związane z wynajęciem adwokata za granicą, warto się na taką ewentualność zabezpieczyć. Podczas zagranicznego urlopu wsparcie tłumacza okazać się może nieocenione także np. podczas wizyty w szpitalu, kiedy konieczne będzie porozmawianie z lekarzami. Dlatego warto wiedzieć, że tego typu usługi dostępne są w rozszerzonych wariantach turystycznego assistance.

7.Terroryzm

Działania wojenne i ataki terrorystyczne to jedno z podstawowych wyłączeń zapisanych w ogólnych warunkach ubezpieczeń większości towarzystw. Nie oznacza to jednak, że nie można kupić polisy turystycznej zapewniającej wsparcie w takich sytuacjach. Możliwość skorzystania z pomocy ubezpieczyciela w przypadku ataków terrorystycznych zazwyczaj wymaga rozszerzenia ochrony i wiąże się z dodatkową opłatą. Warto również wiedzieć, że nawet, gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie ubezpieczyciel nie będzie odpowiadał za wszystkie szkody. Obostrzenia dotyczą np. zdarzeń powstałych w wyniku ataków terroru, jeżeli w ciągu 90 dni przed datą rozpoczęcia ochrony w danym kraju występowały już ataki terroryzmu, działania wojenne, zamieszki, strajki czy rozruchy.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Bezpieczniejsze święta na polskich drogach

Bezpieczniejsze święta na polskich drogach

Podwyżki OC zależne od decyzji Sądu Najwyższego

Podwyżki OC zależne od decyzji Sądu Najwyższego

Załóż zimówki, bo będzie kłopot

Załóż zimówki, bo będzie kłopot