Aktualności27 kwietnia 2022

Allianz przejął Avivę

Geneza przejęcia

Porozumienie | Allianz przejął Avivę | Uścisk dłoni

W połowie zeszłego roku głośno było na temat ogromnego przetargu w którym ogłoszono że firma Allianz przejmuję spółki Grupy Aviva. Ogłoszona już 26 marca 2021 r. transakcja jest największym przejęciem Grupy Allianz od dekady. W jej ramach zakończony został pod koniec zeszłego roku proces przejęcia spółek w Polsce i na Litwie. Na połowe 2022 roku Allianz planuje finalizacje trwającej fuzji z polsko-litewskimi spółkami.

Allianz tym samym nabył polskie spółki z Grupy Aviva zajmujące się ubezpieczeniami na życie i majątkowymi. Dotyczy to również towarzystwa funduszy emerytalnych i towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

Przejęcie objęło także nabycie po 51% akcji w spółkach joint venture Avivy i Santander Bank Polska oferujących życiowe i majątkowe produkty bancassurance.


Zmiany na rynku Europejskim po tym jak Allianz przejął Avivę

Dzięki takiemu posunięciu Allianz stał się drugim największym międzynarodowym podmiotem w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem zysku z działalności operacyjnej.

Jesli chodzi o rynek Polski, Towarzystwo zajmuje obecnie piąte miejsce co do wielkości. Natomiast aż drugie pod względem wielkości składki w segmencie polis życiowych.

Petros Papanikolaou, prezes Allianz na Europe środkowo-wschodnią, powiedział:

“Serdecznie witamy naszych współpracowników i klientów dołączających do społeczności Grupy Allianz. Po zakończeniu transakcji chcemy sprawnie przeprowadzić przez okres zmian 2400 pracowników, 4000 agentów oraz prawie 5 milionów klientów w Polsce i na Litwie. Zakończenie fuzji naszych polskich spółek zaplanowaliśmy na połowę 2022 roku. Już teraz zaczynamy budować silną organizację, która będzie oparta na utalentowanych pracownikach, szerokiej sieci dystrybucyjnej, zdywersyfikowanym katalogu produktów i zwiększonej skali. Wspólnie wzmocnimy naszą pozycję wiodącego międzynarodowego gracza w Polsce, tworząc unikatową wartość dla naszych klientów.”

~ Aviva.pl

Czy to że Allianz przejął Avivę zmienia coś dla klientów?

Zarówno na stronie Allianz jak i Avivy możemy wyczytać, że transakcja nie wpłynie w żaden negatywny spósób na interesy klientów obu ubezpieczycieli.

  • Zawarte umowy ubezpieczenia oraz inne umowy obowiązują zgodnie z ich warunkami.
  • Zawieramy i odnawiamy ubezpieczenia jak do tej pory.
  • Sprawnie wypłacamy świadczenia i odszkodowania.
  • Klientów obsługują ci sami agenci ubezpieczeniowi.
  • Współpraca z bankami, brokerami, multiagencjami i innymi partnerami bez zmian.
  • Pieniądze klientów pozostają pod pieczą tych samych zespołów zarządzających funduszami. 
  • Dane kontaktowe pozostają bez zmian – siedziba, adres, telefon, mail, strona www, serwis MojaAviva, profile w mediach społecznościowych.

Należy również pamiętać, że Polskie przepisy chronią prawa i interesy klientów instytucji finansowych w sytuacji zmiany właściciela. 

Rate this post

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę