Aktualności27 listopada 2019

Allianz: samolot nieustannie najbezpieczniejszym środkiem transportu

Najnowszy raport Allianz i Uniwersytetu Lotnictwa Embry-Riddle wykazał, że pomimo rekordowej liczby pasażerów, lata 2017-2018 okazały się najbezpieczniejszymi w historii branży lotniczej. Według raportu „Ryzyka lotnicze” przemysł lotniczy doświadczył swoich najbezpieczniejszych lat pod względem wypadków śmiertelnych.

W 2017 roku pierwszy raz w historii lotnictwa nie odnotowano ofiar śmiertelnych podczas lotów odrzutowca pasażerskiego. Według statystyk, nawet rok 2018, w którym odnotowano 15 wypadków z udziałem 556 ofiar, był drugim najbezpieczniejszym w historii. Trzecie miejsce zajął rok 2015.

W raporcie wykazano również, że szanse na śmierć osoby w komercyjnym wypadku lotniczym są bardzo małe w porównaniu z innymi formami transportu. Istnieje większe prawdopodobieństwo śmierci w wyniku, np. przypadkowego wystrzału z broni palnej, niż w wyniku katastrofy lotniczej.

Autorzy raportu podkreślają, że ciągła poprawa bezpieczeństwa lotniczego jest wynikiem kilku czynników. Wśród nich wymienia się ulepszenia w projektowaniu, nowe technologie, skuteczniejsze szkolenia pilotów i znacząca poprawa procesów produkcyjnych, regulacji i operacji lotniczych.

Samoloty typu fly-by-wire, ulepszenia aerodynamiczne oraz skuteczniejsze kontrole bezpieczeństwa znacząco wpłynęły na liczbę wypadków odnotowanych w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Producenci silników na etapie konstrukcji wyeliminowali prawie całkowicie ryzyko awarii.

 

AW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy