Od czerwca do sierpnia najwięcej wypadków drogowych z udziałem dzieci

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 02.06.2017, w kategorii:

W ubiegłym roku w wypadkach drogowych ucierpiało ponad 3300 dzieci w wieku do 14 lat. Najwięcej zdarzeń z udziałem dzieci policja odnotowuje od czerwca do sierpnia, czyli w czasie letnich wakacji szkolnych.

Wbrew temu, co może się wydawać, właśnie latem rok w rok dochodzi do największej liczby wypadków drogowych. Szacuje się, że przy korzystnych warunkach atmosferycznych ma miejsce aż 60% wszystkich nieszczęśliwych zdarzeń na polskich drogach.

Czerwiec to miesiąc rozpoczynający się Dniem Dziecka i kończący rok szkolny, z tych względów pozytywnie kojarzy się dzieciom. Niestety to również czas, kiedy widocznie rośnie liczba wypadków drogowych z udziałem najmłodszych. Podwyższony poziom zagrożenia utrzymuje się do końca sierpnia, czyli przez cały okres wakacji – wynika z policyjnych statystyk.

Przez cały ubiegły rok doszło do blisko 3 tys. wypadków z udziałem dzieci w przedziale wiekowym do 14 lat. To ponad 5% więcej niż w roku 2015. Karolina Tworzydło, dyrektor Biura Marketingu i PR Compensy, podsumowując statystyki zauważa, że obecnie dzieci mogą czuć się bezpieczniej niż jeszcze 10 lat temu, gdy brały udział w wypadkach komunikacyjnych o prawie 50% częściej.

Konieczność edukowania społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa na drogach nieustannie podkreśla policja oraz przedstawiciele biznesu w tym także firmy z branży ubezpieczeniowej. Niezwykle ważne jest kształtowanie prawidłowych postaw już u najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Gdy wybierasz się autem na wakacje za granicę” – Gazeta Współczesna

„Gdy wybierasz się autem na wakacje za granicę” – Gazeta Współczesna

Jak wybrać ubezpieczenie OC?

Jak wybrać ubezpieczenie OC?

Pomoc ubezpieczyciela dla karnawałowego kierowcy

Pomoc ubezpieczyciela dla karnawałowego kierowcy