Aktualności2 czerwca 2017

Od czerwca do sierpnia najwięcej wypadków drogowych z udziałem dzieci

W ubiegłym roku w wypadkach drogowych ucierpiało ponad 3300 dzieci w wieku do 14 lat. Najwięcej zdarzeń z udziałem dzieci policja odnotowuje od czerwca do sierpnia, czyli w czasie letnich wakacji szkolnych.

Wbrew temu, co może się wydawać, właśnie latem rok w rok dochodzi do największej liczby wypadków drogowych. Szacuje się, że przy korzystnych warunkach atmosferycznych ma miejsce aż 60% wszystkich nieszczęśliwych zdarzeń na polskich drogach.

Czerwiec to miesiąc rozpoczynający się Dniem Dziecka i kończący rok szkolny, z tych względów pozytywnie kojarzy się dzieciom. Niestety to również czas, kiedy widocznie rośnie liczba wypadków drogowych z udziałem najmłodszych. Podwyższony poziom zagrożenia utrzymuje się do końca sierpnia, czyli przez cały okres wakacji – wynika z policyjnych statystyk.

Przez cały ubiegły rok doszło do blisko 3 tys. wypadków z udziałem dzieci w przedziale wiekowym do 14 lat. To ponad 5% więcej niż w roku 2015. Karolina Tworzydło, dyrektor Biura Marketingu i PR Compensy, podsumowując statystyki zauważa, że obecnie dzieci mogą czuć się bezpieczniej niż jeszcze 10 lat temu, gdy brały udział w wypadkach komunikacyjnych o prawie 50% częściej.

Konieczność edukowania społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa na drogach nieustannie podkreśla policja oraz przedstawiciele biznesu w tym także firmy z branży ubezpieczeniowej. Niezwykle ważne jest kształtowanie prawidłowych postaw już u najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę