Od czerwca do sierpnia najwięcej wypadków drogowych z udziałem dzieci

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 02.06.2017, w kategorii:

W ubiegłym roku w wypadkach drogowych ucierpiało ponad 3300 dzieci w wieku do 14 lat. Najwięcej zdarzeń z udziałem dzieci policja odnotowuje od czerwca do sierpnia, czyli w czasie letnich wakacji szkolnych.

Wbrew temu, co może się wydawać, właśnie latem rok w rok dochodzi do największej liczby wypadków drogowych. Szacuje się, że przy korzystnych warunkach atmosferycznych ma miejsce aż 60% wszystkich nieszczęśliwych zdarzeń na polskich drogach.

Czerwiec to miesiąc rozpoczynający się Dniem Dziecka i kończący rok szkolny, z tych względów pozytywnie kojarzy się dzieciom. Niestety to również czas, kiedy widocznie rośnie liczba wypadków drogowych z udziałem najmłodszych. Podwyższony poziom zagrożenia utrzymuje się do końca sierpnia, czyli przez cały okres wakacji – wynika z policyjnych statystyk.

Przez cały ubiegły rok doszło do blisko 3 tys. wypadków z udziałem dzieci w przedziale wiekowym do 14 lat. To ponad 5% więcej niż w roku 2015. Karolina Tworzydło, dyrektor Biura Marketingu i PR Compensy, podsumowując statystyki zauważa, że obecnie dzieci mogą czuć się bezpieczniej niż jeszcze 10 lat temu, gdy brały udział w wypadkach komunikacyjnych o prawie 50% częściej.

Konieczność edukowania społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa na drogach nieustannie podkreśla policja oraz przedstawiciele biznesu w tym także firmy z branży ubezpieczeniowej. Niezwykle ważne jest kształtowanie prawidłowych postaw już u najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

październik 2014

październik 2014

Nowa ustawa ubezpieczeniowa czeka na podpis prezydenta

Nowa ustawa ubezpieczeniowa czeka na podpis prezydenta

Ważny jest zakres ochrony

Ważny jest zakres ochrony