Compensa TU: Odszkodowanie dla Tatarskiej Jurty

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 13.07.2018, w kategorii:

Właściciele gospodarstwa agroturystycznego Tatarska Jurta w Kruszynianach (woj. podlaskie) otrzymali od Compensy pieniądze na odbudowę swojej agroturystyki – łącznie ponad półtora miliona złotych. Do pożaru doszło w maju – na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej doszczętnie spłonęły obie nieruchomości wraz ze znajdującym się w nich wyposażeniem. Członkom personelu oraz przebywającym w części hotelowej gościom nic się nie stało. Właściciele Tatarskiej Jurty prowadzą obecnie działania mające na celu jak najszybszą odbudowę gospodarstwa.

Właściciele Tatarskiej Jurty, którzy stracili w pożarze dorobek życia, docenili szybkość działania Compensy.  Decyzję dotyczącą odszkodowania dostali już po 14 dniach. Za szkodę ubezpieczyciel przyznał właścicielom odszkodowanie w wysokości pełnej sumy ubezpieczenia, czyli kwotę pozwalającą odtworzyć spalone budynki.

Jak podkreśla Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych Compensy,
przypadek pożaru Tatarskiej Jurty pokazuje znaczenie właściwego doboru ochrony ubezpieczeniowej. W tym wypadku ubezpieczono nie tylko budynki, ale również ich zawartość. Istotne jest to, że ubezpieczenie zawarto, wskazując pełne wartości budynków i ruchomości domowych, a Compensa zapewniła wypłatę w wartościach nowych przedmiotów.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Compensa Bezpieczna Autostrada

Compensa Bezpieczna Autostrada

„Każda szkoda podnosi cenę” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Każda szkoda podnosi cenę” – Gazeta Ubezpieczeniowa

W 2015 roku ubezpieczenia OC podrożały

W 2015 roku ubezpieczenia OC podrożały