Gothaer: Polisa dla amatorów grillowania

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 14.06.2018, w kategorii:

Pogoda tej wiosny wyjątkowo dopisuje, a za pasem lato – sezon na grilla w pełni. Dlatego eksperci Gothaer TU radzą amatorom tej formy relaksu, aby rozważyli zakup ubezpieczenia, które uchroni ich od nieprzewidzianych zdarzeń, jakie mogą wystąpić podczas grillowania.

Według Anny Materny, dyrektora Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU, większości rodaków grill kojarzy się z sielanką i beztroską, ale warto pamiętać o zagrożeniach, które ze sobą niesie – i w związku z tym przestrzegać określonych zasad. Należą do nich m.in. rozpalanie grilla tylko w dozwolonym miejscu, bez zakłóceń porządku publicznego i ciszy nocnej, a także dbanie o to, by nie zaprószyć ognia i nie wywołać pożaru. Ekspertka zwraca uwagę, że jednym z największych zagrożeń podczas grillowania jest właśnie nieostrożne obchodzenie się z ogniem.  

Większość pożarów wynika z nieostrożności i nieuwagi człowieka, dlatego trzeba chronić urządzenie grillujące przed wiatrem i dbać o to, by się nie przewróciło. Nierzadko powodem pożaru jest też niedogaszenie grilla, które może dać o sobie znać np. w nocy, opóźniając nadejście pomocy. Dlatego dobrze jest ubezpieczyć domek letniskowy lub postawioną na działce altankę. Wśród ryzyk, które obejmuje taka polisa, jest również pożar. Ubezpieczeniem można objąć także ruchomości znajdujące się w domku letniskowym, takie jak sprzęt ogrodniczy, sportowy, turystyczny czy urządzenia AGD. Inną kwestią jest polisa NNW, która obejmuje również oparzenia będące skutkiem nieszczęśliwego wypadku lub polisa OC w życiu prywatnym, która przyda się wtedy, gdy to my wyrządzimy szkodę osobom trzecim: np. spowodujemy uszczerbek na zdrowiu czy zniszczymy cenną odzież. Dobra polisa zapewni nam poczucie bezpieczeństwa i finansowego zabezpieczenia na wypadek ryzyka, które może wystąpić podczas grillowania.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Piłka jest okrągła, bramki są dwie, a sumy ubezpieczeń piłkarzy… zawrotne!

Piłka jest okrągła, bramki są dwie, a sumy ubezpieczeń piłkarzy… zawrotne!

W tropikach z polisą bezpieczniej

W tropikach z polisą bezpieczniej

Likwidacja szkód do poprawki

Likwidacja szkód do poprawki