Aktualności25 listopada 2015

Jak ubezpieczyć się na zimę?

Zima bardzo często zaskakuje drogowców i zdążyliśmy już do tego przywyknąć. Jednakże dużo ważniejsze jest, aby przygotowani byli sami kierowcy, gdyż to właśnie od nich zależy komfort jazdy i bezpieczeństwo podczas zimowych podróży. Zimowe ogumienie oraz odpowiednie wyposażenie samochodu to jedno, lecz nie należy zapominać o przydatnych opcjach ubezpieczenia, które mogą okazać się nieocenione.

Najtańsze ubezpieczenie OC jest lepsze niżeli jego brak, lecz nie warto oszczędzać na takiej bezpieczeństwie, a zwłaszcza w zimie.  Ubezpieczenie komunikacyjne OC w Polsce jest obowiązkowe i powinien je posiadać każdy kierowca lub liczyć się z ewentualnymi karami. Jednak nie o karach dzisiaj tu mowa, lecz o dodatkowym opcjach do naszego OC, dzięki którym łatwiej będzie nam spokojnie podróżować w niebezpiecznych zimowych miesiącach.

Warto pomyśleć przede wszystkim o polisie AC, która uchroni nas przed ewentualnymi szkodami, jakie wyrządzimy naszemu pojazdowi z naszej winy. W okresie zimowym dużo łatwiej uszkodzić pojazd i nawet niekoniecznie uszkodzić czyjeś mienie. Wystarczy śliska nawierzchnia, poślizg i lądujemy na drzewie, które mało subtelnie obchodzi się z naszą karoserią. Statystyki pokazują, że w zimie notuje się około 30% wzrost wykorzystania usług, które zawierają się w ramach polisy assistance. Taki pakiet możemy otrzymać w wielu różnych konfiguracjach i często jest dodawany darmowo do polisy OC, lecz obejmuje wtedy bardzo podstawowy zakres ochrony. Podczas rozszerzania assistance warto zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim, czy pakiet obejmuje zakres ochrony jedynie w granicach Polski, czy też również poza jej granicami. Jeżeli zamierzamy podróżować za granicę na zimowe ferie, to powinniśmy dokładnie to sprawdzić.

Często zdarza się również sytuacja, w której potrzebujemy pomocy pod domem, gdyż np. samochód po mroźnej nocy nie chce odpalić. Podstawowy pakiet assistance obejmuje jedynie pomoc podczas wypadku. Warto więc rozszerzyć taką usługę o wsparcie podczas ewentualnej awarii pojazdu, które zimą zdarzają się nader często. Okres zimowy sprzyja zamarzaniu paliwa w baku, oleju silnikowego, zamku oraz problemami z porannym uruchomieniem pojazdu. To chyba wystarczające powody, dla których warto dopłacić kilka złotych do polisy.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 17 stycznia 2020

Ferie: jak szaleć z głową?

Czytaj dalej
Aktualności 30 sierpnia 2019

Mówi się w branży

Czytaj dalej
Aktualności 29 kwietnia 2019

MÓWI SIĘ W BRANŻY

Czytaj dalej
Aktualności 1 sierpnia 2016

Skup się na drodze, nie pokemonach

Czytaj dalej
Aktualności 31 października 2018

Media o nas – październik 2018

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę