Strefa Agenta30 sierpnia 2019

Mówi się w branży

Miniony miesiąc obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Sytuacje na rynku ubezpieczeń skomentowali: Anna Paszko, ekspert firmy windykacyjnej Intrum, Agnieszka Żołędziowska-Kulig, wiceprezes AXA Ubezpieczenia, Adam Uszpolewicz, prezes Aviva Polska, Ewa Małyszko, prezes zarządu PFR TFI oraz Jakub Nowiński, członek zarządu multiagencji Superpolisa Ubezpieczenia.

Anna Paszko, ekspert firmy windykacyjnej Intrum komentuje dane Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Jak wskazuje raport KRD (Krajowego Rejestru Długów), co również podpowiada nam nasze doświadczenie, towarzystwa ubezpieczeniowe przekazują do windykacji najczęściej długi wynikające z nieopłacanych terminowo składek na ubezpieczenie OC, ale na tej liście znajdują się również polisy na życie, ubezpieczenia NNW czy autocasco. A dlaczego nie płacimy na czas? Istnieje grupa, która celowo unika tych zobowiązań, podobnie zresztą jak to ma miejsce przy spłacie chociażby rat kredytów. Ale co w tym kontekście wydaje się ważniejsze, stajemy się dłużnikami często nieświadomie. Jest to chyba najbardziej widoczne na przykładzie ubezpieczeń samochodowych. Zmieniamy ubezpieczyciela i często zapominamy wypowiedzieć umowę poprzedniemu, a stara, abonamentowa umowa o świadczeniu usług odnawia się automatycznie. Nie pamiętamy o tym i dług rośnie. Zdarza się również, że sprzedajemy samochód, czyli automatycznie nie potrzebujemy już ochrony, a zapominamy o tym powiadomić ubezpieczyciela, co oznacza, że nasze zobowiązanie wobec niego nie ustaje.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

Agnieszka Żołędziowska-Kulig, wiceprezes AXA Ubezpieczenia komentuje rozpoczęcie partnerstwa strategicznego AXA ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Firm Rodzinnych (IFR).

– Chcemy słuchać firm rodzinnych, rozumieć ich potrzeby, aby jak najlepiej móc je wspierać w zarządzaniu ryzykiem i trwałym rozwoju. Naszym celem jest zwiększenie świadomości właścicieli, że ubezpieczanie się jest elementem myślenia o przyszłości biznesu rodzinnego, którego sukces zwykle jest obliczany na pokolenia, oraz ochroną przeszłości – tego, co udało się zakumulować przez długie lata pracy i budowania biznesu rodzinnego.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

3. Adam Uszpolewicz, prezes Aviva Polska komentuje wzrost sprzedaży Avivy w obu sektorach działalności.

– Zwiększenie składki w ubezpieczeniach na życie na spadającym rynku i utrzymanie drugiej pozycji jest osiągnięciem samym w sobie. Ożywienie tego segmentu wymaga nowych pomysłów. Naszą propozycją jest ubezpieczenie Twoje Życie, które wprowadziliśmy, kierując się wprost sugestiami klientów i agentów. Jego atuty to opcjonalna część inwestycyjna, duża elastyczność w dostosowaniu sum ubezpieczenia do potrzeb klientów, rozbudowana część zdrowotna i profilaktyczna. (…) W ubezpieczeniach majątkowych zwiększyliśmy poziom składki przypisanej brutto do 291 mln zł (łącznie dla Aviva i Santander Aviva), do czego w największym stopniu przyczynił się jej wzrost o 61% w ubezpieczeniach gospodarczych. Dwucyfrowa dynamika w tym segmencie, trwająca trzeci rok z rzędu, to efekt realizacji strategii z 2016 r. Zgodnie z nią poprawiliśmy jakość obsługi brokerów oraz klientów i wprowadzamy innowacyjne produkty. Przebojem na rynku okazała się nasza oferta OC dla firm i przedsiębiorców – pozyskujemy wielu nowych klientów, a nasz portfel wzrósł prawie trzykrotnie w stosunku do roku 2017. Zamierzamy kontynuować rozwój w ubezpieczeniach gospodarczych. Zarazem efektywnie sprzedajemy ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe przez nasz kanał direct, a także przez sieć agencyjną. Szukamy też nowych sposobów zaspokajania potrzeb klientów, o czym świadczy wprowadzenie AC na godziny przez aplikację Teraz.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

4. Ewa Małyszko, prezes zarządu PFR TFI wyjaśniła czym różni się PFR TFI od innych instytucji finansowych oferujących PPK?

– Rola PFR TFI w całym programie jest szczególna. Jako instytucja finansowa możemy świadczyć usługi prowadzenia PPK. Ponadto – zgodnie z ustawą – jesteśmy instytucją wyznaczoną, która pełnić będzie funkcję „bezpiecznika” dla małych i średnich firm, które z różnych powodów nie znajdą dla siebie na rynku odpowiedniej instytucji finansowej do prowadzenia PPK. Mówiąc inaczej, PFR TFI jest gotowe zawrzeć umowę o zarządzanie PPK z każdym pracodawcą, który wyrazi taką wolę lub któremu inna instytucja odmówi podpisania umowy. Co więcej, w przypadku, gdy wybrana przez pracodawcę instytucja finansowa nie będzie mogła kontynuować swoich zobowiązań, PFR TFI będzie mogło przejąć od niej prowadzenie PPK. Jednocześnie PFR TFI działa tak samo jak inne instytucje finansowe, które mogą zarządzać PPK. Jesteśmy skoncentrowani na tym, by zapewnić najlepszą jakość zarządzania PPK, to nasz główny obszar działalności. Dlatego też na potrzeby programu, jakim jest PPK, w ramach PFR TFI zbudowaliśmy specjalny zespół do zarządzania PPK, który tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi oraz długoterminowymi produktami oszczędnościowymi. Powołana została również odpowiednia infrastruktura, dedykowana wyłącznie pracowniczym planom kapitałowym.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

5. Jakub Nowiński, członek zarządu multiagencji Superpolisa Ubezpieczenia skomentował narażanie się kierowców na kary nakładane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) za brak OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.)

– Kierowcy bardzo często o tym nie wiedzą, co nie zmienia faktu, że narażają się w ten sposób na wysokie kary. W 2019 r. właściciel samochodu osobowego może zapłacić nawet 4,5 tys. zł, jeśli jeździ bez OC ponad 2 tygodnie. Co ważne, UFG bardzo skutecznie wyłapuje nieubezpieczone samochody i tylko od stycznia do końca marca kierowcy dostali ponad 81 mln zł kar.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 27 marca 2019

Ruszyła Akademia SuperAgenta

Czytaj dalej
Strefa Agenta 26 stycznia 2016

Media o nas – Styczeń 2016

Czytaj dalej
Strefa Agenta 22 kwietnia 2018

Media o nas – kwiecień 2018

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy