Strefa Agenta28 lipca 2017

Mówi się w branży …

Kolejny raz przegląd najciekawszych ubezpieczeniowych komentarzy poświęciliśmy produktom, jakie branża adresuje do wyjeżdżających za granicę. Wśród cytatów ekspertów, jakie można było usłyszeć w ciągu ostatniego miesiąca, znalazły się wypowiedzi dotyczące możliwości rozszerzenia ochrony polisy, a także zabezpieczenia domów i mieszkań na czas wyjazdu. Najciekawsze wypowiedzi prezentujemy poniżej.

Równolegle do sezonu wyjazdów wakacyjnych trwa okres wyjazdów zarobkowych. Analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń, Marcin Tarczyński radzi, aby przy zakupie ubezpieczenia wziąć pod uwagę charakter wykonywanej pracy:

Jeżeli jedziemy do pracy, to warto przeanalizować, jakie potencjalne ryzyko będzie nam towarzyszyć na co dzień. Inaczej odpowie na to pytanie student, który jedzie dorobić na budowie, a inaczej pracownik call-center. Musimy też koniecznie o zamiarach podjęcia pracy uprzedzić ubezpieczyciela i liczyć się z tym, że cena polisy turystycznej na czas pracy sezonowej może być nieco wyższa.

Źródło: Egospodarka

Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, o tym, że klauzula aktów terroru do ubezpieczenia turystycznym cieszy się popularnością:

W związku z obecną sytuacją w Europie, obserwujemy duże zainteresowanie możliwością włączenia ryzyka aktów terroru do ubezpieczeń turystycznych. Mogę powiedzieć, że nasi klienci nie tylko pytają o taką możliwość, lecz faktycznie chcą z niej korzystać. W naszym ubezpieczeniu podróżnym Compensa Voyage dajemy więc możliwość rozszerzenia ochrony o klauzulę akty terroru lub wojny i dostrzegamy, że z tej opcji korzysta w tym roku zdecydowana większość naszych klientów.

Źródło: Beinsured

Ten sam ekspert Compensy zabiera także głos w sprawie tzw. klauzuli alkoholowej w polisach turystycznych i wyjaśnia, dlaczego to rozszerzenie ochrony jest tak ważne dla podróżnych.

Klienci, mając świadomość wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, chcą się na wszelki wypadek dodatkowo ubezpieczać. To rozwiązanie daje im dodatkową pewność, że na pewno skorzystają z ochrony.

Źródło: Wyborcza

Temat rozszerzenia podstawowej odpowiedzialności ubezpieczyciela o tzw. klauzulę alkoholową komentuje także Piotr Ruszowski z Mondial Assistance. Ekspert twierdzi, że ten rodzaj ubezpieczenia jest szczególnie popularny wśród turystów korzystających z opcji all inclusive.

Oferta cieszy się dużą popularnością. Rozwiązanie to wzbudziło zainteresowanie szczególnie wśród klientów korzystających z oferty all inclusive. Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny. Zwyżka nie wpływa istotnie na cenę ubezpieczenia, a daje pełen komfort psychiczny posiadaczowi takiej polisy.

Źródło: Turystyka

Małgorzata Skibińska, dyrektor działu rozwoju indywidualnych ubezpieczeń majątkowych Aviva, rekomenduje wykupienie ubezpieczenia nieruchomości podczas wyjazdu na urlop:

Odpowiednio dobrane ubezpieczenie zapewni nam wsparcie finansowe nie tylko w razie szkód spowodowanych przez żywioły lub zalania przez sąsiada, ale także wtedy, gdy złodziej włamie się do naszego domu. (…) nie zostawiajmy zakupu polisy na ostatnią chwilę, skoro kupujemy ją zwykle na cały rok. Pomyślmy o ubezpieczeniu domu, gdy planujemy wyjazd, a nie podczas pakowania walizek. Wtedy znajdziemy czas na wybór polisy najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb. Najlepiej, żeby ubezpieczenie chroniło nasz dom i znajdujące się w nim ruchomości przed pożarem i innymi zdarzeniami losowymi, a także przed kradzieżą z włamaniem. Bardzo ważne jest też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które ochroni nasz budżet w sytuacji, jeśli to my wyrządzimy komuś nieumyślnie szkodę, np. zalejemy mieszkanie w wyniku awarii u nas. Zwróćmy też uwagę na dodatkowe korzyści, jak na przykład zapewnienie przez ubezpieczyciela lokalu zastępczego na czas remontu naszego mieszkania czy zestaw usług assistance

Źródło: Egospodarka

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 28 sierpnia 2016

OC dla kierowców coraz wyższe

Czytaj dalej
Strefa Agenta 27 września 2019

Media o nas – wrzesień 2019

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy