Strefa Agenta24 lutego 2017

Mówi się w branży …

Ostatnie tygodnie minęły pod znakiem spektakularnych szkód komunikacyjnych – karamboli i wypadków z udziałem pojazdów uprzywilejowanych. O te tematy dziennikarze pytali ekspertów ubezpieczeniowych. Najciekawsze wypowiedzi umieściliśmy w poniższym zestawieniu. Znalazły się w nim także komentarze dotyczące wzrostu sum wypłacanych odszkodowań oraz budzącej coraz większe zainteresowanie ogólnopolskiej bazy polis UFG.

1.Michał Makarczyk z TU Compensa wyjaśnia jak przebiega ustalanie przyczyny kolizji z udziałem pojazdów rządowych.

Bardzo często ich przyczynę wypadku można dość łatwo określić. Zwłaszcza gdy dochodzenie prowadzi policja, dostępne są zeznania świadków i dokładny protokół przebiegu zdarzenia. Wyjaśnianie sprawy może być natomiast trudniejsze, jeśli brały w niej udział pojazdy uprzywilejowane lub poszkodowanych uczestników jest wielu – tak jak w przypadku karambolu. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od liczby czy funkcji zaangażowanych w wypadek osób, jego okoliczności zawsze muszą być analizowane indywidualnie.

Źródło:Motoryzacja

2.Proces likwidacji szkody wynikającej z karambolu związany jest z koniecznością przeprowadzenia bardziej pracochłonnego postępowania wyjaśniającego. O tym w rozmowie z TVN mówił Marcin Broda z “Dziennika Ubezpieczeniowego”.

Ustalenie tego, jak przebiegał ten wypadek oraz kto jest sprawcą, a kto poszkodowanym, jest bardzo trudne. Ciężko ocenić, jak to zdarzenie wyglądało. To jest łamigłówka.

Źródło: Tvn24

3.O tym, jak na przestrzeni lat zmieniła się wartość odszkodowań za szkody komunikacyjne Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, mówi:

Szkody wypłacone w 2006 r. wynosiły 441 milionów, a ich kwota w roku 2015 to 846 milionów: dwukrotnie więcej. Jestem przekonany, że w roku 2016 nastąpił wzrost wypłat do prawie miliarda złotych.

Źródło:Superbiz

4.Aleksandra Biały, rzeczniczka UFG wyjaśniła, jak Fundusz współpracować będzie z ubezpieczycielami, aby ograniczyć oszustwa ubezpieczeniowe.

Po kilkunastu latach prowadzenia ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych, z około 400 mln zawartych w niej rekordów, UFG ma dużo doświadczenia i wiedzy o scenariuszach zachowań przestępczych, którą będziemy dzielić się z ubezpieczycielami. Inaczej mówiąc, po zbudowaniu tej platformy będziemy udostępniać tę wiedzę ubezpieczycielom do dalszego procedowania. Nawet jeżeli w ten sposób zaoszczędzonych zostanie 10 proc. wypłat z OC komunikacyjnego, to i tak będą to setki milionów złotych.

Źródło: RP

5.Elżbieta Wanat-Połeć, prezes UFG wypowiedziała się na temat aktualizacji bazy danych, która służy do weryfikacji informacji o historii ubezpieczenia kierowcy.

Stale wprowadzamy kolejne algorytmy pozwalające na weryfikację jakości danych, przesyłanych do bazy polis przez ubezpieczycieli. Rosnące zainteresowanie kierowców danymi w naszej bazie pociąga za sobą również konieczność szczególnej uwagi ubezpieczycieli poświęcanej jakości i aktualności informacji przesyłanych do bazy.

Źródło: UFG

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy