Strefa Agenta28 sierpnia 2020

Mówi się w branży…

Sierpień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Sytuacje na rynku ubezpieczeń skomentowali: Małgorzata Ślepowrońska, prezes zarządu UFG, Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju ERGO Hestii, Ilona Zaremba-Choim, dyrektor operacyjna Warty, Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych Compensa TU i Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Małgorzata Ślepowrońska, prezes zarządu UFG, skomentowała otrzymanie przez ubezpieczycieli otwartego dostępu do bazy danych CEP:

Cieszy mnie bardzo efektywna współpraca z Ministerstwem Cyfryzacji, które otwiera swoje bazy na potrzeby rynku ubezpieczeniowego Dzięki naszej współpracy rejestry publiczne, posiadające przecież ogromną wartość informacyjną, realnie przyczyniają się do usprawnienia procesów biznesowych. Wszystko po to, aby szybciej i łatwiej wymieniać informacje na temat pojazdów i zdarzeń ich dotyczących, co z kolei przełoży się na jeszcze większą sprawność operacyjną zakładów w obszarze ubezpieczeń komunikacyjnych. Z kolei dla klientów sprawny obieg i weryfikacja informacji oznaczają mniejsze ryzyko posługiwania się przez ubezpieczyciela nieaktualnymi czy nieprawidłowymi danymi. Jesteśmy gotowi na uruchomienie usługi dla wszystkich ubezpieczycieli komunikacyjnych

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju ERGO Hestii, odniósł się do opublikowanego przez firmę Raportu Zrównoważonego Rozwoju:

– 313 ton dwutlenku węgla (CO2) mniej w atmosferze, 600 tys. pszczół w firmowej pasiece oraz 48 tys. dojazdów rowerem do pracy… W ERGO Hestii od lat podejmujemy wiele różnorodnych inicjatyw, a także zobowiązań, których celem jest niwelowanie negatywnego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość. Wiemy, że jest to możliwe nie tylko dzięki strategii, ale przede wszystkim współpracy wielu osób, których łączy troska o wspólne dobro.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

Ilona Zaremba-Choim, dyrektor operacyjna Warty, skomentowała fakt, iż coraz więcej polis podróżnych chroni przed Covid-19:

– Ubezpieczenie Warty Travel pokrywa koszty leczenia nagłych zachorowań za granicą, w tym zachorowań na Covid-19. Ponadto już w podstawowym zakresie polisy zapewniamy pokrycie kosztów leczenia w związku z zaostrzeniem lub powikłaniem choroby przewlekłej a także koszty transportu i ratownictwa bez limitów.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych Compensa TU, podpowiedział dlaczego warto ubezpieczyć dom w budowie.

– Banki często wymagają od klientów, żeby ubezpieczyli nieruchomość na czas budowy. Uzależniają od tego udzielenie kredytu. Ale i bez takiego polecenia warto rozważyć zakup polisy. Ochrona działa bardzo podobnie do ubezpieczenia skończonego budynku. Przede wszystkim zapewnia finansowe wsparcie po kradzieży lub zniszczeniu materiałów budowlanych czy uszkodzeniu konstrukcji domu. Kto miał do czynienia z budową lub jest na etapie kosztorysowania inwestycji, ten wie, jak duże straty wchodzą w grę w przypadku szkody.

 Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych skomentował fakt, że coraz więcej osób interesuje się ubezpieczeniami na żądanie:

– Ubezpieczenia na żądanie powstały z dwóch powodów. Po pierwsze rośnie świadomość konsumentów i coraz więcej rzeczy i aktywności życiowych chcą objąć ochroną (np. jazda na rowerze). Po drugie, zmieniają się nasze zachowania zakupowe i gotowość zastępowania pewnych dóbr usługami. W związku z tym potrzebujemy jedynie tymczasowej ochrony, a nie odnawianej co roku stałej polisy. Podobne potrzeby coraz częściej mają też przedsiębiorcy. Dlatego, choć najwięcej rozwiązań skupia się na klientach indywidualnych, to pojawiają się też propozycje ubezpieczeń dla firm w tym modelu. Spodziewam się, że już niedługo będą one dostępne również w Polsce.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

JN

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 29 kwietnia 2019

MÓWI SIĘ W BRANŻY

Czytaj dalej
Strefa Agenta 22 grudnia 2016

Media o nas – grudzień 2016

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy