Strefa Agenta23 maja 2016

Mówi się w branży…

W ostatnim czasie pojawiało się wiele ciekawych informacji na temat największego polskiego ubezpieczyciela, czyli PZU. Firma jest w trakcie sporych zmian personalnych i krystalizowania się dalszych planów biznesowych. Dlatego postanowiliśmy zaprezentować kilka wypowiedzi dotyczących bieżącej działalności właśnie tego ubezpieczyciela.

 

Tak Marcin Broda z Dziennika Ubezpieczeniowego na temat tzw. repolonizacji ubezpieczeń, a więc możliwego przejęcia z rąk zagranicznych ubezpieczycieli składek płaconych przez spółki Skarbu Państwa:

Projekt Ministerstwa Skarbu Państwa oraz PZU – jeśli wyjdzie, a są po temu duże szanse – wstrząśnie polskim rynkiem ubezpieczeniowym. Skala ryzyk, która przepłynie do PZUW, jest potencjalnie gigantyczna. […] Niestety program narodowych ubezpieczeń niesie ze sobą też bardzo, bardzo potężne zagrożenia. Jeśli wyjdzie – w ciągu 2-3 lat drastycznie zostanie ograniczona bezpośrednia konkurencja ubezpieczycieli na rynku.

 

Źródło: Dziennik Ubezpieczeniowy

 

Komentarz Rafała Klińskiego, Prezesa Zarządu TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW), na temat planów rozwoju utworzonego w zeszłym roku towarzystwa:

Nasze działania związane z rozwojem portfela ubezpieczeń szpitali będą kontynuowane. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie innych gałęzi gospodarki jesteśmy gotowi do oferowania całej gamy ubezpieczeń gospodarczych. Jeśli ze strony podmiotów należących do skarbu państwa zostanie wyrażona chęć pozostania członkiem TUW PZUW, będziemy chcieli z nimi rozpocząć współpracę na polu ubezpieczeń.

 

Źródło: Puls Biznesu

 

Anna Jastrzębska, dyrektor ds. Zarządzania Rozwojem Pracowników PZU, odnośnie zdobycia pierwszego miejsca w kategorii „Bankowość, ubezpieczenia, instytucje finansowe” w przeprowadzonym przez Antal Polska badaniu „Najbardziej pożądani pracodawcy o opinii specjalistów i menadżerów”:

Pierwsza pozycja w finansowym rankingu to dla nas szczególne wyróżnienie. Marka PZU jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku, ale żeby być postrzeganym jako najbardziej pożądany pracodawca, od kilku lat konsekwentnie pracujemy nad zmienianiem PZU w przyjazne miejsce pracy. Kolejne edycje tego typu badań pokazują nam, że ta konsekwencja przynosi co raz lepsze efekty. Bardzo nas cieszy, że nie po raz pierwszy znajdujemy się w gronie laureatów badania, co więcej z roku na rok nasza pozycja w tym zestawieniu rośnie.

 

Źródło: PZU

 

Sebastian Klimek, CFO PZU SA, tak komentuje zwiększenie sprzedaży i obniżenie kosztów przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku.

Grupa PZU zredukowała o 7,5% koszty administracyjne dla działalności ubezpieczeniowej w Polsce oraz o 2,8% koszty administracyjne spółek ubezpieczeniowych przejętych w 2014 r. W I kwartale udało nam się utrzymać wysoką dyscyplinę kosztową. W rezultacie wskaźnik kosztów administracyjnych dla polskich spółek ubezpieczeniowych spadł o 0,7 pp. r/r do wartości 8,2%, a dla zagranicznych o 1,7 pp. r/r do wartości 12,1%.

 

Źródło: PZU

 

Komentarz Katarzyny Bem, dyrektor Biura Zarządzania Produktami w PZU SA, na temat ubezpieczenia uczestników i wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży 2016 o które zadba grupa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń.

 

Bycie oficjalnym Ubezpieczycielem Uroczystości to dla PZU nie tylko splendor i duże wyzwanie, ale przede wszystkim korzyść biznesowa. Dla zagwarantowania optymalnej ochrony został stworzony specjalny program ubezpieczeniowy, odpowiadający specyfice zaplanowanych uroczystości. Program  jest tak skonstruowany, aby wszyscy zarejestrowani uczestnicy, niezależnie skąd pochodzą i w jakim są stanie zdrowia, mogli z niego skorzystać. Gwarantuje  szeroki zakres świadczeń dla, znacznej liczby osób.

 

Źródło: PZU

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy