Aktualności27 stycznia 2016

O czym pamiętać sprzedając polisę na wyjazd narciarski?

Jako że jesteśmy w środku sezonu narciarskiego, powinniśmy być przygotowani na zwiększoną liczbę zapytań klientów o polisy na wyjazdy narciarskie. O czym w tym kontekście powinniśmy pamiętać?

 

Na początek pewna uwaga ogólna, związana z opisywanymi już przez nas jakiś czas temu cross- i up-sellingiem. Wiemy, że wiele osób w okresie od stycznia do marca wyjeżdża na narty czy snowboard, dlatego zawsze warto dopytać klientów o ich ewentualne narciarskie plany. Nawet jeśli kupują tylko OC, AC czy ubezpieczenie mieszkania, bo jeśli w rozmowie wspomną, że wybierają się w góry, to być może otworzy to szansę na dosprzedaż polisy turystycznej. Poniżej informacje, które powinniśmy posiadać, aby jak najlepiej przybliżyć to ubezpieczenie klientom.

 

Polisa turystyczna. Jak argumentować, że warto ją kupić?

Ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy zapewnia ochronę finansową na wypadek skutków nieszczęśliwych zdarzeń. O polisie zapewniającej ochronę uprawiającym sporty zimowe szczególnie pamiętać powinny osoby, które wybierają się za granicę, gdzie koszty powypadkowego leczenia są nieporównywalnie wyższe. Podczas pobytu w krajach europejskich posiadane w ramach NFZ ubezpieczenie zagwarantuje jedynie podstawową opiekę, bowiem karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) nie obejmuje elementów ochrony najistotniejszych dla narciarza (m.in. opieki medycznej w prywatnych placówkach). To właśnie dlatego powinien zdecydować się na wybór dodatkowego ubezpieczenia!

 shutterstock_162282152

 

Na jakie elementy klient powinien zwrócić uwagę?

Podczas zagranicznego wyjazdu narciarskiego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, OC w życiu prywatnym (bardzo ważne, gdy to klient wyrządzi komuś szkodę) oraz ubezpieczenie sprzętu sportowego. Nie bez znaczenia jest także odpowiednia wysokość limitów sumy ubezpieczenia zapewniających m.in. akcje poszukiwawcze i ratownicze z udziałem śmigłowca. Pozostałe elementy ochrony jak: NNW, koszty repatriacji, ubezpieczenia bagażu podręcznego, mają odpowiednio mniejszą wagę, ale w żadnym razie nie należy ich lekceważyć. Wprawdzie rezygnacja z nich pozwala na oszczędność, jednak w obliczu stosunkowo niskich kosztów polisy, należy rozważyć, czy jest to sensowne. Nie bez znaczenia jest także czas wypłaty odszkodowania, ważne by cała procedura przebiegała szybko i sprawnie.

 

Jakie sumy ubezpieczenia zaproponować?

To zawsze kwestia indywidualna, ale mimo to możemy pokusić się o kilka porad w tym zakresie. Suma ubezpieczenia musi być dopasowana do potrzeb i charakteru wyjazdu klienta. Polisa dla narciarzy powinna zakładać wysokie koszty zagranicznej opieki medycznej, które mogą okazać się potrzebne podczas konieczności użycia śmigłowców powszechnie wykorzystywanych w akcjach ratunkowych i poszukiwawczych oraz podczas transportu medycznego do Polski. Suma ubezpieczenia, zapewniająca pełną ochronę na wypadek wymienionych zagrożeń, powinna wynosić minimum 10 000 EUR, ale warto zapewnić sobie większą ochronę. W przypadku wyjazdu krajów alpejskich należy natomiast zwrócić uwagę na wysokość kwoty przeznaczonej na leczenie, ponieważ w tych krajach bywa ono kosztowne. Gwarancję bezpieczeństwa daje zwrot do minimum 20 000 EUR.

 

Co, jeśli urlop klient spędzi w kraju?

Wybierając się na urlop narciarski w kraju klient powinien upewnić się, że ma ubezpieczenie, które zapewni mu ochronę w przypadku konieczności długotrwałego, specjalistycznego leczenia, nieobjętego przez świadczenia w ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Konieczna rehabilitacja oraz zakup niezbędnego sprzętu medycznego może stanowić istotne obciążenie finansowe znacząco przewyższające całkowity wydatek związany z wyjazdem na narty. W kraju bardzo ważnym elementem polisy narciarskiej jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym za szkody na osobie oraz rzeczy. Zapewnia ono rekompensatę w przypadku niespodziewanego zderzenia z innym narciarzem, który może domagać się stosownego odszkodowania za poniesione straty zdrowotne i materialne.

 

Mamy nadzieję, że powyższe informacje przydadzą Wam się w rozmowach z klientami. Powodzenia!

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 października 2019

Media o nas – październik 2019

Czytaj dalej
Samodzielne ogranizowanie wyjazdu
Aktualności 1 września 2016

Po odszkodowanie do biura podróży

Czytaj dalej
Aktualności 3 października 2016

Ubezpieczenia z UFK, co dalej?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę